Zavrieť

Porady

dan zo ziv.poist.

Plati sa dan zo zivotneho poistenia? V pripade smrti, viem ze nie. Ale v pripade dozitia?
dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Nerozumiem, myslíš vrátenie "ušetrenej" dane pri uplatnení životného poistenia ako nezdaniteľnej časti základu dane?

    serena je offline (nepripojený) serena

    serena
    Uzatvorila som zivotne poistenie pred 10 rokmi, teraz mi konci. Ked dostanem poistnu sumu, mam z toho platit dan?

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    serena
    Uzatvorila som zivotne poistenie pred 10 rokmi, teraz mi konci. Ked dostanem poistnu sumu, mam z toho platit dan?
    Plnenie z poistenia v prípade poistnej udalosti (smrti, úrazu, trvalých následkov) je, ako si správne uviedla, daňovo oslobodené.

    V prípade dožitia je výnos z poistenia zdaňovaný zrážkovou daňou. To znamená, že rodziel medzi zaplateným poistným za celé obdobie poistenia a vyplatenou poistnou sumou je výnos, ktorý Ti zdaní poisťovňa pri vyplatení.

    Príklad - ročne platíš poistné 10.000 SKK, poistné obdobie je 10 rokov, poistná suma je 120.000 SKK. Celkovo zaplatíš na poistnom 100.000, teda výnos bude 20.000, z čoho bude daň 3.800 SKK. V čistom dostaneš od poisťovne 116.200 SKK.

    Stačí takto?

    serena je offline (nepripojený) serena

    serena
    Chobot
    Plnenie z poistenia v prípade poistnej udalosti (smrti, úrazu, trvalých následkov) je, ako si správne uviedla, daňovo oslobodené.

    V prípade dožitia je výnos z poistenia zdaňovaný zrážkovou daňou. To znamená, že rodziel medzi zaplateným poistným za celé obdobie poistenia a vyplatenou poistnou sumou je výnos, ktorý Ti zdaní poisťovňa pri vyplatení.

    Príklad - ročne platíš poistné 10.000 SKK, poistné obdobie je 10 rokov, poistná suma je 120.000 SKK. Celkovo zaplatíš na poistnom 100.000, teda výnos bude 20.000, z čoho bude daň 3.800 SKK. V čistom dostaneš od poisťovne 116.200 SKK.

    Stačí takto?
    ano,dakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.