Zavrieť

Porady

rozúčtovanie SZČP

Pekný deň vám prajem
prosím Vás mohli by ste mi niekto poradiť. šéf ma trápi so zavedením SZČP nikdy som nerobila účto ani v nijakom podobnom programe, len čo sa tu od vás učím ale mám problém, viete mi poradiť čo mám zaradiť do Strediska? zákazka? činnosť? - sme firma zaoberajúca sa poskytovaním internetu, sat. techniky... prosím o nejaké typy... Veľmi pekne ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    V akom účtovnom SW ideš robiť účto ? Ak strediská vo firme nemáte, nemusíš členiť účto na strediská.

    ivica658 je offline (nepripojený) ivica658

    ivica658
    omega, myslela som si, že by som strediska dala - predajňa, technici, backoffice? môžu byť alebo som správne nepochopila pojem stredisko :/ jedná sa o to, že šéf chce mať prehľad o tom kto robí aké náklady resp. výnosy a základ musím zistiť ako sa chápe činnosť, zákazka... som riadne zúfalá

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    ivica658 Pozri príspevok
    omega, myslela som si, že by som strediska dala - predajňa, technici, backoffice? môžu byť alebo som správne nepochopila pojem stredisko :/ jedná sa o to, že šéf chce mať prehľad o tom kto robí aké náklady resp. výnosy a základ musím zistiť ako sa chápe činnosť, zákazka... som riadne zúfalá
    činnosť a zákazka je ešte podrobnejšie členenie stredísk.

    ivica658 je offline (nepripojený) ivica658

    ivica658
    Takže ak by som chcela dať činnosť môže to byť - servis TV a zákazka - nastavovanie, oprava, montáž? Dobre tomu chápem tak že činnosť je pojem ktorý mi definuje na čo sa stredisko zameralo a zákazka - je priamo vykonaná činnosť? ďakujem ešte raz

    Lubica3 je offline (nepripojený) Lubica3

    Lubica3
    skúsim tak "polopate" - my máme vo firme členenie na strediská - jednotlivé prevádzky, všetky účty 5 a 6 definuješ presne, ktorému stredisku patria a následne dostávaš v zostavách výsledky hospodárenia jednotlivých stredísk /hneď pri účtovaní v tom riadku musíš mať číslo alebo kód strediska/, samozrejme treba nad tým sedieť dlhšie a presne ešte vymyslieť aj vnútropodnikové účtovanie niektorých činnosti, ktoré robí správa = vedenie firmy, ekonomické oddelenie, doprava a pod. pre tieto strediská a následne im to preúčtovať, aby to bolo "spravodlivé", nie je to také komplikované, uvidíš ako sa ti to podarí zadefinovať, ináč v omege sú aj funkcie, kde sa to dá hromadne zmeniť a pod. Zákazku si definuješ v prípade, že niečo v podstate "na zákazku" robíte a takisto si tam kumuluješ všetko, čo s tým súvisí...je to veľmi individuálne, hlavne to treba dobre zadefinovať, účtovanie k tomu nie je komlikované

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.