Zavrieť

Porady

ročné zúčtovanie, áno, či nie?

Ahojte, poprosila by som o radu, či urobiť ročné zúčtovanie zamestnancovi, ktorý v našej spoločnosti pracoval celý rok, až do 30.11.2012? A ak áno, čo s prípadným nedoplatkom, alebo preplatkom? Poslala som mu potvrdenie a on mi ho poslal späť aj so žiadosťou. Ďakujem za každú radu!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    ...píšeš, že celý rok bol zamestnancom, ale dátum uvádzaš do 30.11.2012. Takže:
    - ak PP skončil 30.11.12 a v decembri nemal iného zamestnávateľa, u ktorého si uplatňoval NČZD, si mu povinná urobiť RZD Ty, v opačnom prípade, nech požiada toho decembrového
    - ak PP skončil 30.11.12 a u Teba si neuplatňoval NČZD a pracoval niekde aj v decembri a ani tam si neuplatňoval NČZD, si mu povinná urobiť RZD

    priamo k RZD:
    - prípadný preplatok, resp. nedoplatok s DÚ vysporiadavaš Ty a Ty si potom vysporiadaš so zamestnancom - preplatok mu pošleš a nedoplatok od neho budeš žiadať. Ak ozaj PP ukončil 30.11.12 a v decembri už nikde nepracoval, nemá mu prečo vzniknúť nedoplatok ani len v minimálnej výške pár centov (čo je pri zamestnancoch úplne bežný jav)...teda ak nespadne pod milionársku daň...

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    dadda77 Pozri príspevok
    Ahojte, poprosila by som o radu, či urobiť ročné zúčtovanie zamestnancovi, ktorý v našej spoločnosti pracoval celý rok, až do 30.11.2012? A ak áno, čo s prípadným nedoplatkom, alebo preplatkom? Poslala som mu potvrdenie a on mi ho poslal späť aj so žiadosťou. Ďakujem za každú radu!!!
    RZD ste povinní mu urobiť. Máte ešte aj iných zamestnancov ? Ak nie, môžeš sa s bývalým zamestnancom dohodnúť, že mu (bez nároku na odmenu) urobíš DP typu A a nebudeš si komplikovať ako účtovníčka život na DU s vrátením preplatku - ak mu nejaký vznikol.
    V RZD aj DP uplatníš celoročnú NČZD, teda ak mal za 11 mesiacov strhnutú daň, určite sa mu časť z nej vráti.
    srska to dpfoa je dobrý typ pre tých čo sú v šs a mali príjmy z xy strán :-)

    ročné zúčtovanie, áno, či nie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.