Zavrieť

Porady

Daňové priznanie počas materskej a po výpovedi

Poraďáci, prosím o radu. Do 08/2012 som bola na MD, potom som začala poberať RP. K 31.12.2012 som dostala výpoveď a odstupné mi bolo vyplatené v januári. Mám si podať daňové priznanie, aby mi bola vrátená daň z odstupného? a druhá otázka znie, keďže som nemala príjem, myslím, že odstupné sa ako príjem nepočíta, môže si na mňa manžel uplatniť daňovú úľavu??? veľmi ďakujem za opovede
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Môžeš požiadať o RZD býv. zamestnáv., alebo si podaj sama DP. Manžel si uplatní len rozdiel medzi celkovou NČ a tvojím príjmom zo ZČ zníž. o odvody( aj z odstupného, príjmom z materského)
0 0
juliettmm juliettmm

juliettmm je offline (nepripojený) juliettmm

Tweety Pozri príspevok
Môžeš požiadať o RZD býv. zamestnáv., alebo si podaj sama DP. Manžel si uplatní len rozdiel medzi celkovou NČ a tvojím príjmom zo ZČ zníž. o odvody( aj z odstupného, príjmom z materského)
ďakujem za odpoveď, ale nerozumiem. zamestnávateľ mi daňové nespraví, lebo už neexistuje, čiže si podám sama, aby mi bola vrátená daň, ktorá mi bola ztrhnutá z odstupného a ako je to teda s tým manželom? neviem totiž to, ,či si mám v jeho žiadosti zaškrtnúť, že si uplatňuje nárok na mňa a aké doklady k tomu bude potrebovať.
0 0
juliettmm juliettmm

juliettmm je offline (nepripojený) juliettmm

a materská sa počíta ako príjem? lebo som mala max materskú, tak či môže muž vôbec uplatňovať niečo
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

juliettmm Pozri príspevok
a materská sa počíta ako príjem? lebo som mala max materskú, tak či môže muž vôbec uplatňovať niečo
Áno počíta sa do príjmu na uplatnenie NČ. Veď som to už uviedla.
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

juliettmm Pozri príspevok
a materská sa počíta ako príjem? lebo som mala max materskú, tak či môže muž vôbec uplatňovať niečo
Materska aj odstupne su prijmom manzelky, manzel si moze uplatnit len rozdiel medzi nedz. polozkou na manzelku a tymto prijmom.
Cize asi tvoj prijem je vyssi a manzel si nebude mozct na teba ulavu uplatnit.

Rodicovsky prispevok ako statna socialna davka uz sa za prijem manzelky pre DP manzela nepocita.
0 0
juliettmm juliettmm

juliettmm je offline (nepripojený) juliettmm

Ďakujem za predchádzajúce odpovede. vypĺňam DP a som z toho jeleň, našiel by si niekto čas a poradil by mi??? január - august som poberala materskú, v decembri odstupné, ktoré riadky mám vypĺňať v daňovom priznaní???
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

juliettmm Pozri príspevok
Ďakujem za predchádzajúce odpovede. vypĺňam DP a som z toho jeleň, našiel by si niekto čas a poradil by mi??? január - august som poberala materskú, v decembri odstupné, ktoré riadky mám vypĺňať v daňovom priznaní???
Na Porade DP nevyplňame, pokus sa o vyplnenie - skontrolujeme, príp. opravíme.
0 0
juliettmm juliettmm

juliettmm je offline (nepripojený) juliettmm

veď ja netvrdím, že tu vypĺňa niekto DP, ja som sa iba popýtala o radu, keďže ho vypĺňam. aj tak som zistila, že som si mala zobrať zrejme tlačivo FO A a nie FO B. vrrrr
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

juliettmm Pozri príspevok
veď ja netvrdím, že tu vypĺňa niekto DP, ja som sa iba popýtala o radu, keďže ho vypĺňam. aj tak som zistila, že som si mala zobrať zrejme tlačivo FO A a nie FO B. vrrrr
Prečo si myslíš, že by si mala vyplňať B-čko ?
Tú radu si akú čakala ?
0 0
juliettmm juliettmm

juliettmm je offline (nepripojený) juliettmm

veronikasad Pozri príspevok
Prečo si myslíš, že by si mala vyplňať B-čko ?
Tú radu si akú čakala ?
myslím si, že by som mala vypĺňať zrejme Ačko, ako vyššie píšem ... a nie B
mýlim sa?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

juliettmm Pozri príspevok
myslím si, že by som mala vypĺňať zrejme Ačko, ako vyššie píšem ... a nie B
mýlim sa?
nemýliš sa, vyplňaš A-čko. A nemusíš pre tlačivo utekať na DU. Vyplň si ho cez eDane, alebo v bezplatnom SW na www.kros.sk
0 0
juliettmm juliettmm

juliettmm je offline (nepripojený) juliettmm

veronikasad Pozri príspevok
nemýliš sa, vyplňaš A-čko. A nemusíš pre tlačivo utekať na DU. Vyplň si ho cez eDane, alebo v bezplatnom SW na www.kros.sk
ďakujem a sumy materskej a odstupného zrátam a vpíšem do riadku 32? do úhrnu povinného pistného vpisujem sumu, ktorú mám od zamestnávateľa na potvrdení o príjmoch? (mám tam sumu 74,24€) a čo počas poberania materskej
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

juliettmm Pozri príspevok
ďakujem a sumy materskej a odstupného zrátam a vpíšem do riadku 32? do úhrnu povinného pistného vpisujem sumu, ktorú mám od zamestnávateľa na potvrdení o príjmoch? (mám tam sumu 74,24€) a čo počas poberania materskej
materská nie je zdanitelný príjem, neuvádza sa v DP.
0 0
juliettmm juliettmm

juliettmm je offline (nepripojený) juliettmm

veronikasad Pozri príspevok
materská nie je zdanitelný príjem, neuvádza sa v DP.
áno, mám informáciu, že nie je zdaniteľný príjem, ale bolo mi povedané na DÚ, že do DP ho uviesť musím. :/ takže dám do riadku 32 iba výšku odstupného a do toho úhrnu povinného poistného iba tú sumu, ktorú mám uvedenú od zamestnávateľa?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

juliettmm Pozri príspevok
áno, mám informáciu, že nie je zdaniteľný príjem, ale bolo mi povedané na DÚ, že do DP ho uviesť musím. :/ takže dám do riadku 32 iba výšku odstupného a do toho úhrnu povinného poistného iba tú sumu, ktorú mám uvedenú od zamestnávateľa?
Do DP daňovníka- teda tvojho, príjem z materského neuvádzaš, tam ide len príjem zo závislej činnosti( teda od zamestnáv.) ale uvedieš ho ako príjem manželky na uplatnenie NČZD u manžela. V NČ, ktorú si uplatní, bude len rozdiel medzi tvojím príjmom zo zamestnania(mínus odvod) a materským.
1 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

juliettmm Pozri príspevok
áno, mám informáciu, že nie je zdaniteľný príjem, ale bolo mi povedané na DÚ, že do DP ho uviesť musím. :/ takže dám do riadku 32 iba výšku odstupného a do toho úhrnu povinného poistného iba tú sumu, ktorú mám uvedenú od zamestnávateľa?
vyplňaš svoje DP alebo manželove ?
0 0
juliettmm juliettmm

juliettmm je offline (nepripojený) juliettmm

veronikasad Pozri príspevok
vyplňaš svoje DP alebo manželove ?
vypĺňam svoje, manžel si na mňa neuplatňoval nič, nakoľko môj príjem presiahol danú sumu, mala som dokopy materskú plus odstupné 6912,84€. super, takže môžem pracovať iba s tým potvrdením od zamestnávateľa. robím to po prvýkrát, preto som z toho taký blbec. no čo už, veď ja sa do toho dostanem
0 0
juliettmm juliettmm

juliettmm je offline (nepripojený) juliettmm

veronikasad Pozri príspevok
vyplňaš svoje DP alebo manželove ?
no neviem, či som to dobre vyplnila, ale vyšlo mi DAŇ NA ÚHRADU +280,84€
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Skús dať čísla.
0 0
juliettmm juliettmm

juliettmm je offline (nepripojený) juliettmm

Tweety Pozri príspevok
Skús dať čísla.
úhrn zúčtovaných a vyplatených príjmov zo ZČ 1856,10
zúčtované a vyplatené za mesiace 12 - v decembri odstupné
poistné a príspevky 74,24
z toho sociálne poist 0,00
zdravotné poist 74,24
čiastkový základ dane 1781,86
úhrn preddavkov na daň 280,84
nezdaniteľná časť na daňovníka 303,72
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať