Zavrieť

Porady

Ako zauctovat dodatocne platby po skonceni zivnosti

Ahojte
Prosim poradte mi ako mam zaucotvat platby ktore mi dosli az po ukonceni zivnosti?
Situacia: bol som zivnostnik v roku 2011 a ukoncil som zivnosti 1.11. vystavil som faktury ale vyplatil mi ich az v januari a februari roku 2012.
Ako mam podavat danove priznanie? ako zivnostnik alebo ako zamestnanec, ktory som /na TPP/
alebo ako to mam uviest v danovom priznani?aky typ tlaciva mam pouzit?

Dakujem Vam
Alex
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    kto ti robil DP za rok 2011?
    nepoznáš § 17 ZDP? asi nie, pretože, si si mal všetky pohľadávky zdaniť, bez toho či budú niekedy zaplatené
    a odpočítať si si mohol záväzky i také, kt. ešte do dnešného dňa nemáš uhradené.....

    máš povinnosť podať DDP, na položke príjmy a výdavky nič nemeníš, vyplníš riadky 41 a 42 na DP typ B

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    alex udvardy Pozri príspevok
    robil som si ja..ehm..som nevedel..takze nepotrebujem teraz to co som mal robit
    takze co mam/mozem robit teraz?
    podať dodatočné DP za rok 2011 - veď Mila123 Ti to jasne napísala, kde je problém?
    robil som si ja..ehm..som nevedel..takze nepotrebujem teraz to co som mal robit
    takze co mam/mozem robit teraz?

    Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

    Kvaka
    alex udvardy Pozri príspevok
    robil som si ja..ehm..som nevedel..takze nepotrebujem teraz to co som mal robit
    takze co mam/mozem robit teraz?
    No práveže potrebuješ to, čo si mal robiť vtedy, lebo to musíš urobiť teraz, formou dodatočného daňového priznania za rok 2011. Takže to isté, ešte raz a aj so sankciou.

    adriana777 je offline (nepripojený) adriana777

    adriana777
    Dobrý deň, ja by som sa chcela tiež uistiť - živnostník ukončil živnosť k 31.5.2012 - ešte má 2 pohľadávky - to dáme do príjmu... A môže si odpočítať platby do ZP a SP ktoré ešte musel doplatiť? Zdravotné zaplatil zúčtovanie za rok 2011 -v 9/2012 a zo sociálnej mu prišlo že má nedoplatok ale to zaplatil až v 1/2013.. čo s tým??? Ďakujem

    Ako zauctovat dodatocne platby po skonceni zivnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.