Zavrieť

Porady

Kurzové rozdiely

Ahojte prosím poraďte,účtovanie kurzových rozdielov je mi jasné valutová pokladňa+účet,výpočet k 31.12.2012 buď zisk alebo strata v uzávierkových operáciach, ale nie je mi jasne či do výkazu o majetku a záväzkoch mechanicky odpočítam alebo pripočítam kurzový rozdiel. Napr. stav pokladne eur+CZK /prepočet/ je 1100,00 €, kurzový rozdiel je strata napr 100,00 € do výkazu dám v riadku zostatok pokladňa sumu 1000,00 € alebo 1100,00 €. Ja si myslím, že inventarizáciu pokladne urobím skutočné zostatky a do výkazu dám zisk alebo strata kurzový rozdiel. A to bude aj ZZ roku 2003. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    fortunka je offline (nepripojený) fortunka

    fortunka
    ja upravujem zostatok riadne zapisom, teda aj konecna hodnota sa mi prepocita na tu realnu hodntu ku 31.12.2012, bude tam zapis napr. KURZOVY ROZDIEL KU 31.12. : -100EUR 0CZK a tym sa mi upravi zostatok a bude to v poriadku vo vykazoch a aj v pociatocnych hodnotach potom do dalsieho roka.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.