Zavrieť

Porady

Nove omietky v starom dome?

Chcem poradit
Aky je postup pri rekonstrukcii stien v starom dome?
Zoskrabal som staru malovku a teras to chcem natiahnut jemnou omietkou
Neopadne to?
aka je obra znacka a druh najlepsie jednovrstvova STUK.
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Napenetrovať a naniesť fien putz (Baumit)v dvoch vrstvách.

    martina0203 je offline (nepripojený) martina0203

    martina0203
    v prvom rade, treba dobre všetko oškrábať a potom dobre napenetrovať.......neviem, kto to bude robiť, ale ak nejaká firma, tak vám poradí..... na veľmi staré steny sa vraj dáva aj nejaké rabicové pletivo, ale tu u vás asi nie....to je pravdepodobne, len na holé steny, obúchané.... posúvam, skúsenejším, niekto vám poradí....

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    buchač Pozri príspevok
    Záleží alebo nie na zložení steny ???
    Je alebo nie je jedno , či je stena ( stavba ) z tehál , vaľkov , kameňa ......???
    Pri štukovej omietke je to viacmenej jedno.Dôležité je či nieje vlhká stena .Najmä pri "vaľkoch" nemôžete dať na stenu vonkajší fein putz (aussen).Musí byť vápenná omietka s minimom cementu a tzv zušlachtujúcich prísad.

    pmajap je offline (nepripojený) pmajap

    pmajap
    buchač Pozri príspevok
    Záleží alebo nie na zložení steny ???
    Je alebo nie je jedno , či je stena ( stavba ) z tehál , vaľkov , kameňa ......???
    Záleží a ako. Na nepálenú tehlu bez omietky pletivo a vápenná omietka a žiaden penetrák.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    pmajap Pozri príspevok
    Záleží a ako. Na nepálenú tehlu bez omietky pletivo a vápenná omietka a žiaden penetrák.
    Nieje celokom pravda.
    Penetračný náter je pri vlhkej stene veľmi rýchlo odbúrateľný.Reaguje zo solami obsiahnutými v murive.Tak za pár mesiacov je po pentráku.Penetrák má len zjednotiť savosť podkladu.Nie" hydroizolovať".

    pmajap je offline (nepripojený) pmajap

    pmajap
    buchač Pozri príspevok
    ....a kameň ???

    ...a dosť stará stavba ...
    Je to rôzne, podľa výplne medzi kameňmi. Vyššie (hradné stavby) majú lepšiu skladbu kameňa, pri kúriách a rod. domov je rôznorodý kameň spájaný aj hlinou. Takéto murivo nasáva vodu a preto aj omietky sa musia riešiť individuálne.

    pmajap je offline (nepripojený) pmajap

    pmajap
    Banská Štiavnica, to je učebnica na rekonštrukciu a odvodnenie takýchto stavieb.

    vrlo je offline (nepripojený) vrlo

    vrlo
    priecky su tehlove
    ale neobijam to az po tehlu skrabem to spachtlov a potom to chcem zdrsnit napenetrovat a natiahnut omietku
    len jednu vrstvu.
    Aku pouzit omietku?
    Je to spravne neopadne mi to ?

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    buchač Pozri príspevok
    ...niečo som už " robil "...bol som nútený po minulej zime , po potope ( drbol mi vodomer )...

    Môj majster obil staré omietky , vyspravil najhoršie miesta pieskom + vápno ...
    Na to hodil jemnú vrstvu lepidla a na to ten baumit ...zatiaľ to vyzerá fasa ...

    Asi predsa len záleží od lokality a iných aspektov ...

    Teraz plánujem pustiť sa do ďaľších miestností ...preto ten interes ...
    Juraj, kameň nie je problém, skôr murovacia malta, ktorá je medzi kameňmi, ak je stará na tzv. organickej bázi t.j. vajíčka, kostný glej a pod. alebo hlina s vápnom a plevami, neznáša to cement, po pár rokoch dokáže cementovú maltu odpáliť zo steny...Na akékoľvek hrubé výspravky a zrovnanie stien je vhodná akákoľvek sadrová strojová omietka, povrch sa môže zgletovať ale aj obkladať, takisto upraviť akoukoľvek omietkou.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    220870 Pozri príspevok
    Napenetrovať a naniesť fien putz (Baumit)v dvoch vrstvách.
    Záleží alebo nie na zložení steny ???
    Je alebo nie je jedno , či je stena ( stavba ) z tehál , vaľkov , kameňa ......???

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    pmajap Pozri príspevok
    Záleží a ako. Na nepálenú tehlu bez omietky pletivo a vápenná omietka a žiaden penetrák.
    220870 Pozri príspevok
    Nieje celokom pravda.
    Penetračný náter je pri vlhkej stene veľmi rýchlo odbúrateľný.Reaguje zo solami obsiahnutými v murive.Tak za pár mesiacov je po pentráku.Penetrák má len zjednotiť savosť podkladu.Nie" hydroizolovať".
    ....a kameň ???

    ...a dosť stará stavba ...
    Kvaka http://www.porada.sk/t135301-ako-na-omietky-v-kamennom-dome.html

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    pmajap Pozri príspevok
    Je to rôzne, podľa výplne medzi kameňmi. Vyššie (hradné stavby) majú lepšiu skladbu kameňa, pri kúriách a rod. domov je rôznorodý kameň spájaný aj hlinou. Takéto murivo nasáva vodu a preto aj omietky sa musia riešiť individuálne.
    ...niečo som už " robil "...bol som nútený po minulej zime , po potope ( drbol mi vodomer )...

    Môj majster obil staré omietky , vyspravil najhoršie miesta pieskom + vápno ...
    Na to hodil jemnú vrstvu lepidla a na to ten baumit ...zatiaľ to vyzerá fasa ...

    Asi predsa len záleží od lokality a iných aspektov ...

    Teraz plánujem pustiť sa do ďaľších miestností ...preto ten interes ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.