Zavrieť

Porady

Praca v Ceskej republike

Zdravim odbornikov,

vedel by ste mi niekto poradit, resp. odkazat na nejaky komplexny zdroj s touto problematikou ?
Chystam sa odist pracovat do CR. Ide o pracu na plny uvazok pre cesku spolocnost. Zaujimalo by ma v tejto suvislsti, ako to je s odvodmi do dochodkoveho systemu v CR. Co s II. a III. pilierom na slovensku a ako je to s odvodmi na zdravotne poistenie. Neexistuju nejake europske zakony platne pre obe republiky, umoznujuce nejaky "subeh" odpracovanych rokov ? Nemam zaujem o cesky dochodok a neviem ako to bude s tymito odpracovanymi rokmi potom u nas. Podobne to bude asi so zdravotnym odovodom ?

Vdaka za poradu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    http://www.socpoist.sk/dochodkove-poistenie-v-zahranici-a-eu/1665s


    povinne zdravotne poistenie v CR ti vznikne odo dna ked sa stanes zamestnancom v CR - musis sa ist prihlasit do niektorej ceskej zdr. poistovne do 8 dni, v tejto lehote musis aj SVK poistovni oznamit zanik verejneho zdr. poistenia, vratit zdrav. preukaz a europsky preukaz zdr. poistenia a dolozit kopiu prac. zmluvy v CR
    Naposledy upravil avalik : 16.02.13 at 08:13

    Bataj je offline (nepripojený) Bataj

    Bataj
    1Dara Pozri príspevok
    http://www.socpoist.sk/dochodkove-poistenie-v-zahranici-a-eu/1665s


    povinne zdravotne poistenie v CR ti vznikne odo dna ked sa stanes zamestnancom v CR - musis sa ist prihlasit do niektorej ceskej zdr. poistovne do 8 dni, v tejto lehote musis aj SVK poistovni oznamit zanik verejneho zdr. poistenia, vratit zdrav. preukaz a europsky preukaz zdr. poistenia a dolozit kopiu prac. zmluvy v CR
    Takze co sa dochodku tyka, nesotava mi nic ine, len to tu "zakonzervovat" teda II. a III. pilier a potom poberat dochodky dva, z CR a SR. Zaujimalo by ma, ci to niekto uz neriesil. V II. pilieri je totiz potrebne dosiahnut k vyplate urcitu sumu, ak ostanem v CR 10 rokov, je dost mozne ze to v II. pilieri uz neotiahnem, tak rozmyslam ci to zrusit, alebo co.

    Praca v Ceskej republike

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.