Zavrieť

Porady

Účtovanie výdavkov z dotácie UPSVaR

SZČO v roku 2012 podĺa podnik. plánu v dohode kúpil z príspevku rebrík v hodnote 200 eur.
Účtuje sa tento výdavok ako výdavok za Materiál alebo Prevádzková réžia?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    LuciaV86 je offline (nepripojený) LuciaV86

    LuciaV86
    Hnuteľná vec nad dobu použit. 1 rok , do 1700 Eur - /teoreticky môžeš zaradiť do HIM - a odpisovať/ ale lepšie je zaúčtovať ako zásobu - v pen. denníku. V knihe zásob na základe príjemky - príjem a hned ako ho začnej používať - tak výdajkou to dostaneš z evidencie zásob von - a tým to nemusíš inventarizovať a neide Ti to do výkazov. Dobré je si potom na tieto drobné veci viesť evidenciu tzv. drobného hmotného majektu.

    BUTTON. je offline (nepripojený) BUTTON.

    BUTTON.
    V PD to mám zaúčtované ako Prevádzková réžia a v Krátkodobom majetku, nič viac, neviem či je to správne a úplné?

    LuciaV86 je offline (nepripojený) LuciaV86

    LuciaV86
    Ja som tiež niekedy tak robila - ale ten postup ktorý som Ti napísala je správny podľa postupov účtovania - pozri si. Takže keby si mohol tak si to prehod z prev.rézie do kolonky zásoby a dodatočne urob na sklade príjem/výdaj a máš to správne.

    BUTTON. je offline (nepripojený) BUTTON.

    BUTTON.
    A prečo by to nemohlo byť aj na réžii, taký postup nás učila účtovníčka na kurze, skúsim to pozrieť a kde je tá kolonka zásoby v PD 2012? Ďakujem.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    LuciaV86 Pozri príspevok
    Ja som tiež niekedy tak robila - ale ten postup ktorý som Ti napísala je správny podľa postupov účtovania - pozri si. Takže keby si mohol tak si to prehod z prev.rézie do kolonky zásoby a dodatočne urob na sklade príjem/výdaj a máš to správne.
    Zásoby sú v peňažnom denníku od 1.1.2013.Viď Postupy JU....http://www.porada.sk/t207043-zmena-p...-1-2013-a.html

    Bude sa to účtovať do Materiál v roku 2012.

    LuciaV86 je offline (nepripojený) LuciaV86

    LuciaV86
    Pozri si postupy §10, ods. 26. V roku 2012 je to kolonka materiál /od r.2013 - sa už volá zásoby/. Ako v podstate to je stále tvoj výdavok - len ked to chceš mať účtovne v poriadku - tak sa to robí tak /ja som to jeden čas riešila - dlhé roky som dávala do prev.réžie - mám pocit, že niekdy to aj tak bolo o.k. - ale teraz sa to má robiť takto ako som písala/.

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    BUTTON. Pozri príspevok
    Takže v Krátkodobom majetku to nemá byť?
    Áno, zaúčtuješ to ako výdavok za materiál v členení krátkodobý majetok a zaeviduj to do evidencie krátkodobého majetku.

    BUTTON. je offline (nepripojený) BUTTON.

    BUTTON.
    mondes Pozri príspevok
    Áno, zaúčtuješ to ako výdavok za materiál v členení krátkodobý majetok a zaeviduj to do evidencie krátkodobého majetku.
    Opravila som na Materiál, v evidencii KM mi teda zostáva, a čo s tou evidenciou Kniha zásob ( príjem - výdaj ), čo písala LuciaV86?

    BUTTON. je offline (nepripojený) BUTTON.

    BUTTON.
    BUTTON. Pozri príspevok
    Opravila som na Materiál, v evidencii KM mi teda zostáva, a čo s tou evidenciou Kniha zásob ( príjem - výdaj ), čo písala LuciaV86?
    Ďakujem za každú odpoveď!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.