Zavrieť

Porady

Živnosť popri zamestnaní

Ahojte,

Som zamestnaný na TPP. Ak si založím živnosť od 1.3.2013 tak som oslobodený od odvodov do SP až do 1.7.2014? A odvtedy začnem platiť v prípade, že prekročím príjem 4700 eur? A do ZP sú moje preddavky 55 eur povinne? V prípade, že môj hrubý príjem v období od 1.3.2013 do 1.7.2014 presiahne 4700 eur tak budem niečo spätne doplácať do SP?
A dá sa zo živnosti prejsť na s.r.o keď viem , že prekročím príjem 4700 eur povedzme ku dňu 30.6.2014 aby som sa tak vyhol plateniu odvodov?

Vďaka za odpoved...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ludmila4 je offline (nepripojený) ludmila4

    ludmila4
    V prípade, že si zamestnaný tak, nemusíš platiť mesačne zdravotné poistenie. Zaplatíš až pri ročnom zúčtovaní, podľa výšky príjmu, môže výjsť aj nižšia suma ako 55 EUR. Ak máš súbeh pracovného pomeru a živnosti nevzťahuje sa na teba tento minimálny odvod, ale platiš podľa výšky príjmov.
    Sociálne neplatíš, až od 01.07.2014 ak sa prekročí suma 4 700 /to je aktuálna suma teraz, k 01.07.2014 sa zmení/ spätne sa nedopláca.
    Ak by si sa chcel vyhnúť odvodom môžeš zrušiť, alebo prerušiť živnosť a otvoriť si s.r.o.. ak medzi tým nezmenia zákon a nezačne sa aj pri s.r.o. platiť sociálne, lebo zdravotné už takto vykoumali a platí sa už aj z podielov v s.r.o.
    Janka Korenková chcem sa opýtať že či sa do tej sumy 4700 eur ráta aj príjem od zamestnávateľa alebo je to niečo iné?
    ludmila4 4 700 je príjem zo živnosti

    Živnosť popri zamestnaní

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.