Zavrieť

Porady

Starsia tlaciaren HP a win7

Kamoska ma starsiu tlaciaren HP Officejet J485 All-in-one.
Teraz si kupila NB s windows 7.
Skusali sme tlaciaren nainstalovat z CD,ale funguje max. do Visty, novsie OS nepodporuje.

Viete poradit, ci sa daju stiahnut nejake ovladace,alebo nic ine nezostava iba kupit aj novu tlaciaren?
Nasli sme nejake ovladace na nete,ale nefunguje...
Vopred dakujem za rady
Naposledy upravil arizona : 24.02.13 at 17:10
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Win7 niekedy začne sám hľadať ovládače na nete.
    Mal som tiež staršiu tlačiareň HP (ovládače pre ňu oficiálne neboli - ani u "výrobcu") - strčil som USB od tlačiarne do noťasu a Win7 začal prehľadávať net - po chvíli začal inštalovať ovládač a tlačiareň sa rozbehla. Pritom som nepoužil inštalačné CD dodávané s tlačiarňou.
    Skúsiť odinštalovať tie ovládače, ktoré sa tam nainštalovali, prečistiť registre (aby sa nechytalo toho čo tam bolo predtým), zapnúť tlačiareň do elektriny a zasunúť USB kábel - Win7 by mala detekovať nové zariadenie a iste bude hľadať ovládač - ak bude ponúkať možnosť - nechať na OS a na prehľadanie na sieti.

    1a4ter je offline (nepripojený) 1a4ter

    1a4ter
    Mohli by ste skúsiť len kliknúť na inštalačný stiahnutý súbor z HP pravým tlačitkom myšky a vybrať možnosť : riešiť problémy s kompatibilitou. Systém by mal nastaviť súbor kompatibilný so systémom windows xp - service pasck 3. Ja som si pred pár dňami nahodil win8 64 bit a musel som použiť ovládače z win 7, takýmto spôsobom som to nainštaloval. Rovnako aj ovládače a iné softvéri ktoré som potreboval.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    arizona Pozri príspevok
    Kamoska ma starsiu tlaciaren HP Officejet J485 All-in-one.
    Teraz si kupila NB s windows 7.
    Skusali sme tlaciaren nainstalovat z CD,ale funguje max. do Visty, novsie OS nepodporuje.

    Viete poradit, ci sa daju staihnut nejake ovladace,alebo nic ine nezostava iba kupit aj novu tlaciaren?
    Nasli sne nejake ovladace na nete,ale nefunguje...
    Vopred dakujem za rady
    ..oficiálna stránka HP má v ponuke tieto možnosti ...teda po vložení typového označenia vyhodilo toto ...

    http://www8.hp.com/us/en/support-drivers.html

    ...kamoška nie je sama s týmto problémom ...aspoň čo som si všimol ...

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Diky, Buchy,
    z tej ich stranky sme skusali,ale nefunguje. Aj ked som zadala priamo model tlaciarne, tak nenaslo nic. Tiez som si vsimla, ze viac ludi ma rovnaky problem,videla som dost tem na nete.
    Preto hladam pomoc od niekoho znaleho,kto by mi vedel poradit,prip. prihodit priamo link na stiahnutia.../stiahli sme asi 4 odporucane,ale nefunguje/
    arizona 64 bit

    jahoszmsk je offline (nepripojený) jahoszmsk

    jahoszmsk
    posledná možnosť ak sa nenájdu drivery, je stiahnuť a nainštalovať Windows XP Mode. netreba kupovať novú tlačiareň ak ju pouzivame len parkrát do mesiaca.

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Win7 zvykne zobrať aj ovládače pre Vistu cez správcu zariadení aktualizovať driver.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/s...t=3692891#N195
    tu som niečo našiel (ak by autohľadanie nič nenašlo) - vyber HP Officejet Basic Print and Scan Driver ► - základné ovládače.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Dakujem vam vsetkym za rady.

    Neviem, co sa stalo s NB,ale dnes som chcela stiahnut nejake veci, co ste mi radili a vyskusat.
    Zial,NB vobec nejde pripojit na Wifi a dokonca baterka, co este vcera vydrzala vyse dvoch hodin dnes iba svietila na cerveno a oznamovala, ze treba vymenit novu bateriu. A pritom bola aj v sieti napojena.

    Ide ma porazit, neviem, co sa stalo. Odinstalovala som aj ten ovladac, co som stiahla vcera,precistila CCleanerom,ale nic nepomohlo

    Predpokladam, ze tieto problemy nesuvisia s ovladacmi na tlaciarne,ale je mi divne, ze do vcera NB slapal bez problemov...

    Nenapada Vas prosim,nejaka rada, kde moze byt chyba?

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    mimo temy

    Problemy robi sam o sebe vsetko kde je MS ak by tam bolo nieco normalne, napr. nejaky linux (ubuntu) ktory je uz velmi velmi user friendly, tak by vsetko nainstalovat slo, preoze neskutovne vela HW ma podporu uz v jadre.
    Ja som do stareno Dellu latitude D610 nainstaloval ubuntu 12.10 a vsetko paradne slape uz cca rok resp. od vydania 12.10 quantal quetzal a funguje mi tam aj starucka HP tlaciaren (myslim ze je to officejet 1100 (ale nemam to teraz tu tak na 100% neviem)).
    Dalsie vyhody linuxu su, ze vsetko je free a netreba zhanat blbosti ako su antivirusi, firewally antyspye atd ...
    BTW na desktope mam aj ja win7, ale mam HW ktory neviem rozchodit v linuxe.
    Pozor, nieze by to neslo, ale nemam az take velke skusenosti a je potreba hodne veci kompilovat.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    arizona Pozri príspevok
    Dakujem vam vsetkym za rady.

    Neviem, co sa stalo s NB,ale dnes som chcela stiahnut nejake veci, co ste mi radili a vyskusat.
    Zial,NB vobec nejde pripojit na Wifi a dokonca baterka, co este vcera vydrzala vyse dvoch hodin dnes iba svietila na cerveno a oznamovala, ze treba vymenit novu bateriu. A pritom bola aj v sieti napojena.

    Ide ma porazit, neviem, co sa stalo. Odinstalovala som aj ten ovladac, co som stiahla vcera,precistila CCleanerom,ale nic nepomohlo

    Predpokladam, ze tieto problemy nesuvisia s ovladacmi na tlaciarne,ale je mi divne, ze do vcera NB slapal bez problemov...

    Nenapada Vas prosim,nejaka rada, kde moze byt chyba?
    posuvam...

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Holka zlatá - mám dojem (s tou baterkou a napájaním) - že je to HW chyba (na doske - napájací blok [a tipnem si - máš ASUS]). Tým pádom možno aj WiFi má podobné problémy - teda WiFi karta na doske.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    misoft Pozri príspevok
    Holka zlatá - mám dojem (s tou baterkou a napájaním) - že je to HW chyba (na doske - napájací blok [a tipnem si - máš ASUS]). Tým pádom možno aj WiFi má podobné problémy - teda WiFi karta na doske.
    Diky. Nie, je to Toschiba .
    Dnes sme zapli NB, nabehol akoby nic...sice pytal heslo do Wifi /asi ho zmazal z pamati/,ale potom uz siel normalne. Netusim,co sa mu porobilo.

    Ale problem s baterkou pretvava Pred par dnami mala vydrz aj vyse dvoch hodin a zrazu vyblikava, ze potrebuje novu baterku....hmmm
    misoft Asi sa mu jedničky a nulky premiešali

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.