Zavrieť

Porady

danove priznanie zivnostnik

zivnostnik - ak nevedie uctovnictvo, uplantnuje 40% pausalne vydavky, robi iba dan. priznanie typ B (moze uplatnit do nakladov odvody ZP a SP?)

ak neuplatnuje 40% pausalne vydavky, podava aj vykazy.

spravne?

ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

    Danielle369
    Počas uplatňovania preukázateľných daňových výdavkov v rozsahu daňovej evidencie , daňovník nie je účtovnou jednotkou, preto sa na neho nevzťahujú povinnosti vyplývajúce zo zákona o účtovníctve ,čiže nemá povinnosť zostavovať účtovnú závierku, vyhotovovať účtovné výkazy a pod.

    Ked robíš daňovú evidenciu ....vtedy nepodávaš výkazy

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    martinco8 Pozri príspevok
    zivnostnik - ak nevedie uctovnictvo, uplantnuje 40% pausalne vydavky, robi iba dan. priznanie typ B (moze uplatnit do nakladov odvody ZP a SP?) Áno.

    ak neuplatnuje 40% pausalne vydavky, podava aj vykazy.
    Áno.
    spravne?

    ďakujem
    V texte.
    martinco8 ďakujem

    Lady0987 je offline (nepripojený) Lady0987

    Lady0987
    Chcem sa opytat som zivnostnicka ale uctovnictvo mam pausalne cize si odcitavam 40% a chcem sa opytat kedze mam na fakture datum splatnosti rok 2012 ale na osobny ucet mi prisel v januarri 2013 mozem si to zaucovat este za rok 2012

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Lady0987 Pozri príspevok
    Chcem sa opytat som zivnostnicka ale uctovnictvo mam pausalne cize si odcitavam 40% a chcem sa opytat kedze mam na fakture datum splatnosti rok 2012 ale na osobny ucet mi prisel v januarri 2013 mozem si to zaucovat este za rok 2012
    http://www.porada.sk/t208075-fa-vyst...-r-2013-a.html

    Najka je offline (nepripojený) Najka

    Najka
    Ahojte, SZČO skončila živnosť k 30.04.2012. Príjmy mala vo výške 900eur, odvody zaplatila za 12/2011-05/2012 vo výške 796,10. Príjmy uvediem na riadok 2 oddiel 6 a paušálne výdavky v tej istej výške, keďže vychádzajú vyššie (900*40% t.j.360+796,10=1156,10). Čo uviesť pod tabuľku na riadky poistného? celú výšku poistného, hoci nie je vo výdavkoch?

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Výdavky uvádzaš v vo výške tých 1156,10 ... jednoduchu budeš v strate.

    Na r. 2 príjmy 900 výdavky 1156,10
    r. 9 to isté

    r.37 900
    r.38 1156,10
    r. 40 256,10 - strata
    r.44 256,10 - strata
    Naposledy upravil kn-alka : 28.02.13 at 12:07

    Najka je offline (nepripojený) Najka

    Najka
    Čítala som, že pri uplatňovaní paušálnych výdavkoch nemôže vzniknúť strata a poistné si môže uplatniť uplatniť až po odpočítaní paušálnych výdavkov maximálne do výšky príjmov......
    kn-alka nemám poradcu, napíš, na základe akého § ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.