Zavrieť

Porady

Platba z osobného účtu konateľa - účtovanie

Prosila by som o radu, konatel kúpil skladový priestor v sume 9.500 EUR. Úhrada bola realizovaná formou "na splátky", prvú časť 3.000 EUR vložil na účet predávajúceho, to zaučtujem ako 325/211 ale zvyšok 6,500 EUR hradil z osobného účtu, nakoľko nemal peniaze na podnikateľskom účte. Viete mi prosím poradiť, ako to zaúčtovať. Poskytol spoločnosti finančnú výpomoc.

Dakujem pekne

Marcela
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    325? Nemáte faktúru za obstaranie majetku? Ak konateľ je aj spoločníkom a poskytol pôžičku, zaúčtujete cez 365.

    marcelazv je offline (nepripojený) marcelazv

    marcelazv
    Mame je tam kupno-predajna zmluva, len on to platil zo svojho účtu, kupu som zauctovala ako 042/325, čiastočná úhrada bola v sume 3000 EUR pri podpise zmluvy a to 325/211 ale zvyšných 6500 EUR platil prevodom na účet predávajúceho. Môžem to zaúčtovať ako 325/365 v sume 6.500 EUR? a priložim k tomu jeho výpis z osobného účtu? dala by som to ako finančnú výpomoc firme......dakujem pekne

    Platba z osobného účtu konateľa - účtovanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.