Zavrieť

Porady

Aké odvody budem platiť ako mamička na RD a SZČO zároveň s ročným príjmom 500 EUR?

Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať, resp. si len potvrdiť, aké odvody budem platiť ako mamička na RD a SZČO zároveň s ročným príjmom 500 EUR?

mne vychádza, že žiadne (ani zdravotné ani do SP), len si nie som istá, že je to také jednoduché, resp. neviem, či to neovplyvní niečo v budúcnosti (naväzujúcu materskú v budúcnosti, výšku materského, prípadne dávky v nezamestnanosti po RD ak by som už nepodnikala a pod.)...
Veľmi pekne ďakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mia_mi je offline (nepripojený) mia_mi

    mia_mi
    a ešte ma zaujíma, odvody bude za mňa platiť teda štát? budem poistencom štátu (ako osoba starajúca sa o dieťa do 6 rokov)? ďakujem pekne

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    mia_mi Pozri príspevok
    a ešte ma zaujíma, odvody bude za mňa platiť teda štát? budem poistencom štátu (ako osoba starajúca sa o dieťa do 6 rokov)? ďakujem pekne
    tých 500€ bude za čo? príjem podľa ktorého § ZDP?

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    mia_mi Pozri príspevok
    a ešte ma zaujíma, odvody bude za mňa platiť teda štát? budem poistencom štátu (ako osoba starajúca sa o dieťa do 6 rokov)? ďakujem pekne
    Odvody na zdravotné poistenie a rodičovská dovolenka

    Odvody na zdravotné poistenie počas poberania rodičovského príspevku SZČO neplatí, zaplatí zo skutočného príjmu na základe ročného zúčtovania zdravotného poistenia, preddavky platí, ak vykonáva činnosť a preddavky jej vyšli v ročnom zúčtovaní zdravotného poistenia za rok 2010.

    http://www.podnikam.webnoviny.sk/zal...nostnika/21760

    A samozrejme do SP odvody neplatíš, takže neprídeš o dôchodkové poistenie, ktoré i nadalej bude za teba platiť štát.

    mia_mi je offline (nepripojený) mia_mi

    mia_mi
    Mila123 Pozri príspevok
    tých 500€ bude za čo? príjem podľa ktorého § ZDP?
    klasicky, zo živnosti, § 6 ZoDzP

    mia_mi je offline (nepripojený) mia_mi

    mia_mi
    ako potom treba chapat nasledovne: "od roku 2013 štát platí zdravotné poistenie len za tých tzv. “poistencov štátu”, ktorí nemajú vlastné príjmy, respektíve ich majú len do výšky 2918,70
    eura (ročne)"... dakujem pekne

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    mia_mi Pozri príspevok
    klasicky, zo živnosti, § 6 ZoDzP
    500€ bude príjem (tržby) alebo základ dane (zisk) ?

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    mia_mi Pozri príspevok
    ako potom treba chapat nasledovne: "od roku 2013 štát platí zdravotné poistenie len za tých tzv. “poistencov štátu”, ktorí nemajú vlastné príjmy, respektíve ich majú len do výšky 2918,70
    eura (ročne)"... dakujem pekne
    Jednoducho, ak príjem -tržby zo živnosti budú v tej sume a nižšie tak odvody do ZP platiť nebudeš. Ak prekročíš túto sumu tak Ti výjde nedoplatok na ZP pri RZZP.

    Aké odvody budem platiť ako mamička na RD a SZČO zároveň s ročným príjmom 500 EUR?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.