Zavrieť

Porady

Danovnik s neobmedzenou danovou povinnostou vs. povinnost podania danoveho priznania

Chcel by som sa uistit ci si zakon vykladam spravne..

Mam pripad fyzickej osoby, zamestnanca ktory je podla §2 danovnikom s neobmedzenou danovou povinnostou.

Tento danovnik mal za rok 2012 len prijmy zo zahranicia, plynuce so zavislej cinnosti za pracu vykonavanu pre Europsku uniu a jej organy, ktore boli preukazatelne zdanene v prospech vseobecného rozpoctu Europskej unie. Podla §45 by teda pri vypocte dane bola pouzite metoda vynatia.

Zaroven podla §32 odsek 4 pism d) "Danove priznanie nie je povinný podat danovnik, ak ma len prijmy zo zavislej cinnosti plynuce zamestnancom Europskej unie alebo jej organov, ktore boli preukazatelne zdanene v prospech vseobecneho rozpoctu Europskej unie.

Cize tento danovnik ma moznost:
1. Nepodat danove priznanie vobec, (povod prijmov preukazovat nemusi) alebo
2. Podat priznanie dobrovolne, preukazat povod prijmov a vyplnit danove priznanie vysledkom ktoreho vsak bude aj tak nulova dan na slovensku.

Prosim o potvrdenie alebo vyvratenie mojho vykladu. Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Danovnik s neobmedzenou danovou povinnostou vs. povinnost podania danoveho priznania

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.