Zavrieť

Porady

SZČO a daňový bonus za rok 2012

Dobrý deň,
potrebujem poradit ohľadne získania daňového bonusu za rok 2012. Som szčo a za rok 2012 som zarobil ,len 3200 eur.Mám nárok na daň. bonus ?,budem musiet platit daň z príjmu ? ďakujem J.Stefan
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :) kn-alka
Ako SZČO musíš podať DP typu B, pokiaľ nie si dôchodca daň bude nulová, nárok na DB máš.

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Tweety
stefanjozef Pozri príspevok
Takže nárok mám,ale niekde som čítal,že musím byt v zisku,vieš mi ton podrobnejšie vysvetlit?
§ 33
Daňový bonus
(1) Daňovník, ktorý v zdaňovacom období mal zdaniteľné príjmy podľa § 5 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy 123) alebo ktorý mal zdaniteľné príjmy podľa § 6 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy 123) a vykázal základ dane (čiastkový základ dane) z príjmov podľa § 6, môže si uplatniť daňový bonus v sume 19, 32 eura mesačne na každé vyživované dieťa žijúce v domácnosti s daňovníkom;57) prechodný pobyt dieťaťa mimo domácnosti 57) nemá vplyv na uplatnenie tohto daňového bonusu. O sumu daňového bonusu sa znižuje daň.

stefanjozef je offline (nepripojený) stefanjozef

stefanjozef
Takže nárok mám,ale niekde som čítal,že musím byt v zisku,vieš mi ton podrobnejšie vysvetlit?

stefanjozef je offline (nepripojený) stefanjozef

stefanjozef
to znamená ,že ked aj mám stratu tak to nemá vpliv na získanie daň.bonusu? rozumiem tomu správne?

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Katy a R
stefanjozef Pozri príspevok
to znamená ,že ked aj mám stratu tak to nemá vpliv na získanie daň.bonusu? rozumiem tomu správne?
Nuž ak máš stratu - tak nevykážeš základ dane!

stefanjozef je offline (nepripojený) stefanjozef

stefanjozef
ďakujem za stručnú odpoved.Ešte by som sa chcel opýtať či existuje neaká možnost uplatnenia odpisu na družku kedže niesme zosobášený.

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :) kn-alka
Nie, musí to byť tvoja manželka. Ale pri strate si čo chceš uplatňovať?
Dokonca ani pri príjmoch 3200 bez vykázania straty nepotrebuješ na ňu odpočet. Stačí tvoja NČZD 3644,74

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Katy a R
stefanjozef Pozri príspevok
ďakujem za stručnú odpoved.Ešte by som sa chcel opýtať či existuje neaká možnost uplatnenia odpisu na družku kedže niesme zosobášený.
nie, neexistuje. a keď si v strate - tak ani nieto z čoho (aj keď by ste manželia boli!)

stefanjozef je offline (nepripojený) stefanjozef

stefanjozef
Ten príklad zo stratou nebol premňa,len som potreboval uistenie takže dakujem a stým druhým príkladom (odpis družky) je to jasné,nie je možost odpisu pokial to je družka Ok?

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Tweety
stefanjozef Pozri príspevok
Ten príklad zo stratou nebol premňa,len som potreboval uistenie takže dakujem a stým druhým príkladom (odpis družky) je to jasné,nie je možost odpisu pokial to je družka Ok?
Nie, uplatniť NČ na družku nemôžeš.

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.