Zavrieť

Porady

rúra na pečenie whirpool - lacnejšie je opraviť, či vymeniť za novú?

na rúre (rok výroby 2000) mi nefunguje spodný ohrev. keďže nemám skúsenosti s opravami spotrebičov, potrebujem poradiť, či je lacnejšie ju opraviť, či vymeniť za novú.

okrem roku výroby zatiaľ neviem poskytnúť bližšie parametre.
kontaktovala som aj servisné stredisko. odpoveď od nich dostanem najskôr o dva dni.
skúšam šťastie aj tu. možno mi tu poradí nejaký šikulo skôr
ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    erik555 je offline (nepripojený) erik555

    erik555
    To je asi o vyhrievacom telese. Potom je na zvazenie kolko stoji vymena a kolko nova rura

    kutilko je offline (nepripojený) kutilko

    kutilko
    Treba len zistit aký výkon má vyhrevné teleso a to objednat alebo kúpit v elektroobchode,tam vám aj poradia.Myslím tým obchod s elektroinštalačným materiálom.Dôležité su konektory(koncovky) na ten typ rúry
    veď to, že to neviem ani ja
    nová rúra stojí od cca 150€.
    ale koľko stojí výhrevné teleso spolu s prácou, to mi nie je známe.

    erik555 je offline (nepripojený) erik555

    erik555
    Ved to zalezi od servisneho strediska, aku sumu by ti vypocitali. Samozrejme, ze treba sa tak spytat, ze ked je to teleso, tak kolko stoji jeho vymena. A to ani nevies model tej rury? Iba rok vyroby? Ved oznacenie modelu je na vyrobnom stitku! Mozno by sa dali vypatrat aj nahradne diely...
    Áno, viem, že je to na štítku, ibaže momentálne som na dlhšie mimo dosahu tej rúry, a ten, kto ju používa, má asi problém nájsť ten štítok, takže viem iba rok výroby.
    Keďže nemám známeho, ani vedomosť o nikom šikovnom, ktorý by mi po zadovážení lacného náhr. dielu rúru opravil, obrátila som sa na autorizovaný servis. Tí mi kalkuláciu pošlú až o dva dni. Dovtedy môžem kúpiť aj novú rúru, ak mi tu poradí niekto, kto má s tým skúsenosť.

    Cecilia je offline (nepripojený) Cecilia

    Cecilia
    ja mam ten istý problém už vyše roka, vždy sa chystám ruru vymeniť, ale že vraj ruru musí prísť vymeniť servisný technik. Zatiaľ pečiem na teplovzdušnom ohreve, plech musím dať do hornej časti rury, aby sa spodok kolačov prepiekol.
    laetitia7 Takto podobne pečú aj tí moji . Oprava neprichádza do úvahy?

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    V papieroch, co si dostala k vyrobku by mali byt vypisani aj servisaci. Tak ich obvolaj a spytaj sa kolko by stala oprava+nova suciastka+ ostatne naklady. Od oka ti to vedia povedat.
    Potom sa rozhodnes,ci sa ti oplati investovat do starej,alebo radsej kupit novu...
    laetitia7 Ďakujem. Aj toto je riešenie, ibaže papiere má môj ex. Opravu vybavuje už rok a čokoľvek od neho dostať je pre mňa nemožné. Preto som tu a neobvolávam servisákov. Hoci hore som už uviedla, že som kontaktovala autorizovaný servis, tí mi odpoveď pošlú o 2dn
    Ďakujem, aj toto je riešenie, pokiaľ mám potrebné údaje.
    Ja som ich však nemala, tak mi ostávalao iba čakať a hútať .
    Vec som vyriešila a po obdržaní údajov som si zrátala dve a dve a kúpila som rúru na inzerát.
    Teraz už len dúfať, že tá nová ešte čosi vydrží.

    rúra na pečenie whirpool - lacnejšie je opraviť, či vymeniť za novú?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.