Zavrieť

Porady

uznateľný výdavok

Prosím o váš názor:
Klientka je SZČO, ktorá nemá kanceláriu. Pracuje ako maklér, denne veľa cestuje autom zaradeným do podnikania. Má zaplatenú cestnú daň. Môže si uplatniť výdavok vo výške 24000,- za rok (vo štvrťročných splátkach) na nákup čistiacich prostriedkov na umývanie MV?
Ďakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Marianna01
    Prosím o váš názor:
    Klientka je SZČO, ktorá nemá kanceláriu. Pracuje ako maklér, denne veľa cestuje autom zaradeným do podnikania. Má zaplatenú cestnú daň. Môže si uplatniť výdavok vo výške 24000,- za rok (vo štvrťročných splátkach) na nákup čistiacich prostriedkov na umývanie MV?
    Ďakujem za odpovede
    To nie je veľa keby každý týždeň 1x chodila do umyvárky s autom za 150,- Sk tak si to prepočítaj .

    Vieš nie je to zakázané , ale podľa môjho názoru ak Ti poviem pravdu , je to veľmi prehnané . Zodpovednosť preberá na seba .Jej rozhodnutie je dôležité .

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Zita5
    To nie je veľa keby každý týždeň 1x chodila do umyvárky s autom za 150,- Sk tak si to prepočítaj .

    Vieš nie je to zakázané , ale podľa môjho názoru ak Ti poviem pravdu , je to veľmi prehnané . Zodpovednosť preberá na seba .Jej rozhodnutie je dôležité .
    Aby za 2 roky nešla robiť nový nástrek farby... môže ho zodrať
    Naposledy upravil Manual : 03.03.06 at 19:07

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Johanka
    Nech si radšej kúpi od bratranca počítač, na ten nepotrebuje kanceláriu.
    Johanka , my si tu robíme srandu , ale niekedy je to sitiácia na zaplakanie , aké sú tie myšlienkové pochody pred 31.3.2006.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Keď mňa tá slovenská tvorivosť rosveseľuje. Ale s tým PC je to seriózny návrh. Ešte mám jeden, "nakúpiť" viac PHL (doklady k dostaniu na každej ČS) a tvorivosť uplatniť pri písaní evidencie o prevádzke MV.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Mň v súvislosti s počítačom napadla vec , za 24 000 má nový PC S PHL je to lepšie .

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Však si môžu uviesť do zmluvy, že to nie je žiadna haraburda, ale napr. technický stav - výborný, rok výroby 2005. Keď bude mať kontrolu a chceli by ho vidieť, tak si niekde taký požičia. Mohol by sa mu aj budúci rok pokaziť ( neopraviteľne). Čestne sa priznávam, že tento nápad priniesol môj brat z krčmy .

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Johanka
    Však si môžu uviesť do zmluvy, že to nie je žiadna haraburda, ale napr. technický stav - výborný, rok výroby 2005. Keď bude mať kontrolu a chceli by ho vidieť, tak si niekde taký požičia. Mohol by sa mu aj budúci rok pokaziť ( neopraviteľne). Čestne sa priznávam, že tento nápad priniesol môj brat z krčmy .
    Čo mali poradu ?:p

    Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

    Marianna01
    Ďakujem za skvelé nápady, oba už používam. PHM už nemôžem, lebo by jazdila pravdepodobne 18 hod. denne. PC má zakúpený v 2005 ... . Takže skvelé nápady sú tentokrát pasé . Niečo iné vás nenapadá? Viem, že 24000 na čist. prostr. sú prehnané, sú to vraj nejaké špeciálne neviemčo na umývanie. Možno je alergik, neviem...

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Marianna01
    Ďakujem za skvelé nápady, oba už používam. PHM už nemôžem, lebo by jazdila pravdepodobne 18 hod. denne. PC má zakúpený v 2005 ... . Takže skvelé nápady sú tentokrát pasé . Niečo iné vás nenapadá? Viem, že 24000 na čist. prostr. sú prehnané, sú to vraj nejaké špeciálne neviemčo na umývanie. Možno je alergik, neviem...
    Marianna pokiaľ si tu nebola , už sme sa aj pobavili .Však Ty si taká šikulka , už si kúpila počítač, už si aj veľa najazdila a tak garáž nepotrebuješ ?

    Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

    Marianna01
    No... taká skvelá myšlienka! Som rada, že som vám dala príčinu na zábavu. Budem sa snažiť baviť vás aj v budúcnosti... Záleží to na vynachádzavosti mojich klientov - niektorí majú bujnejšiu fantáziu ako J.R.R. Tolkien s Rowlingovou dokopy .
    Ďakujem vám za pomoc

    Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

    Marianna01
    Ešte ma napadla taká vec:
    Keďže tých nešťastných 24tis. zaplatila z BU, môžem jej do réžie hodiť napr. 25%, ostatné ako výdavok NZD? Takto by to bolo asi celkom prijateľné. Na celý rok 6tis ... išlo by to, nie? (Predpokladám, že ju porazí, keď jej to poviem, ale mám skvelý nápad s garážou - )

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Marianna01
    Ešte ma napadla taká vec:
    Keďže tých nešťastných 24tis. zaplatila z BU, môžem jej do réžie hodiť napr. 25%, ostatné ako výdavok NZD? Takto by to bolo asi celkom prijateľné. Na celý rok 6tis ... išlo by to, nie? (Predpokladám, že ju porazí, keď jej to poviem, ale mám skvelý nápad s garážou - )
    Áno , môžeš . A ona v skutočnosti zaplatila?

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    To s tými čistiacimi bola pravda, nie tvorivosť . Aj ma smiech prešiel. Daj to celé preč a dorieš to s garážou.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    No vidíš ,ta garáž tam celkom zapadla .

    Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

    Marianna01
    OK dievčatá. Garáž je fajn , dám to celé von, a za túto skvelú debatu vám udeľujem body. Ste super, díky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.