Zavrieť

Porady

Jednoduchý situačný výkres

Dobry den, potreboval by som poradit. Chystame sa na rekonstrukciu elektrickeho pripojenia a dozvedeli sme sa ze stavebny urad od nas bude chciet ,,jednoduchy situacny vykres,, konkretne nakres ako a kade budeme mat zakopany privodovy kabel ktory smeruje zo stlpa k nasim elektrickym hodinam v plote.

Moja otazka je, ze neviem aka je presnejsia specifikacia toho jednoducheho situacneho vykresu, ci to mozem vyhotovit ja sam, alebo to musi spravit nejakyprojektant. A ak ja sam, ci to staci volnou rukou + nejake kvoty, alebo na pocitaci. Dakujem vopred za kazdu odpoved, Vlado
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    ked to spravis na PC nebudes vyzerat ako vidlak. Najprv skus nakreslit sam a oni ta s tym vykopnu pokial by si potreboval projetanta. Oni to chcu zrejme na to , aby mali podklad kade das kabel na ulici pokial by sa robilo nejake bagrovanie. naklresly, stlp, plot kam to ide, nejake domy okolo pripadne body ktore tam budu aj za x rokov a okotuj.. to by mohlo stacit nie?

    petmar je offline (nepripojený) petmar

    petmar
    Dobré je vychádzať z katastrálnej mapy:
    ak nemáš svoj výkres, na portáli katasterportál.sk si stiahni svoju parcelu tak, aby tam bolo vidieť aj susedné, vytlač
    nakresli tam stĺp, poistkovú skriňu (štvorček) podľa pravítka a tú čiaru = kábel,
    napísať jeho typ a dlžku, na konci rozvádzač s meraním -umiestnenie kde bude - na dome či pri ňom, typ a veľkosť istenia na dome
    nemusíš kótovať, ak tam dáš mierku, myslím že portál tam mierku udáva

    pistik8 je offline (nepripojený) pistik8

    pistik8
    Presne ako pisal petmar, staci ak vytlacite z katastra mapku, priblizne koty kadial pojde ten kabel, a beztak musite mat od elektrarni alebo el. revizneho technika papier o prekladke vedenia... toto mne stacilo na urade, a este som zaplatil 99eur za rozkopavkove povolenie...

    lavdo je offline (nepripojený) lavdo

    lavdo
    Dakujem, dost ste mi pomohli, ale akurat som zistil ze nasa obec (je to mala dedinka asi s 500 obyvatelmi) neni spracovana na katasterportal.sk , teda na ich mapach. Budem to musiet nakreslit a predpokladam, ze asi aj v nejakej mierke. Viete mi poradit asi v akej? Dakujem este raz za vase reakcie. Vlado

    juraj:-) je offline (nepripojený) juraj:-)

    juraj:-)
    a projektant ktorý vam robil prípojku vam nezahrnul do dokumnetacie katastralnu mapu? Ak nie, skús hodiť GPS kde to vlastne chceš, ono mapy existujú, len treba vedieť kde ich zháňať Skúsim sa ti na to pozrieť.

    Jednoduchý situačný výkres

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.