Zavrieť

Porady

Oprava účtovníctva

Prosím o pomoc, dostala som účtovníctvo novej s.r.o., s.r.o. vznikla v r. 2003. Zistila som, že hneď v r. 2003 majú zlú súvahu i výkaz ziskov a strát, v r. 2004 neodovzdali výkazy a daň. priznanie vôbec. Čo teraz? Môžem urobiť za r. 2003 novú správnu súvahu a výkaz ziskov a strát a podať dodatočné daň. priznanie? Za r. 2004 podať potom riadne daň. priznanie a výkazy? Je vôbec možné opravovať súvahu?
Ďakujem za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Možné je všetko, len treba zvoliť správny postup . Doporučujem na preštudovanie tému " Pošuškajte koľko pýtať" .

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    sara
    Prosím o pomoc, dostala som účtovníctvo novej s.r.o., s.r.o. vznikla v r. 2003. Zistila som, že hneď v r. 2003 majú zlú súvahu i výkaz ziskov a strát, v r. 2004 neodovzdali výkazy a daň. priznanie vôbec. Čo teraz?
    Môžem urobiť za r. 2003 novú správnu súvahu a výkaz ziskov a strát a podať dodatočné daň. priznanie?
    Nielen môžeš, ale si povinná
    Za r. 2004 podať potom riadne daň. priznanie a výkazy?

    Je vôbec možné opravovať súvahu?
    Riadne DP sa podáva do termínu 31.3. po skončení kal. roka, ty podáš dodatočné DP
    Ďakujem za rady.
    Overila si si aj na DÚ, že DP a výkazy neboli podané?
    Všetko sa dá opraviť, aj súvaha, len je potrebné rozdiely skomentovať.

    sara je offline (nepripojený) sara

    sara
    Je to overené na DÚ, neboli podané. Len teraz neviem, ako to prakticky urobiť. Za r.2003 vypíšem novú súvahu a výkaz, tak ako majú byť a do r.2004 dám do stĺpca minulého roku už tieto správne údaje?
    Dodatočné DP urobím tak, že ho vypíšem tiež celé správne ako by malo byť a len do r. 920-970 vyznačím rozdiel oproti riadnemu DP?

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    sara
    Je to overené na DÚ, neboli podané. Len teraz neviem, ako to prakticky urobiť. Za r.2003 vypíšem novú súvahu a výkaz, tak ako majú byť a do r.2004 dám do stĺpca minulého roku už tieto správne údaje?
    Dodatočné DP urobím tak, že ho vypíšem tiež celé správne ako by malo byť a len do r. 920-970 vyznačím rozdiel oproti riadnemu DP?
    Všetky údaje vypíšeš komplet podľa správnosti (nielen rozdiely), aby ti údaje jednotlivých rokov na seba nadväzovali.

    Oprava účtovníctva

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.