Zavrieť

Porady

Živnosť a hlavný pracovný pomer.

Prosím, vedel by mi niekto poradiť, keď mám živnosť a platím odvody na ZP a SP a chcem sa zamestnať na hlavný pracovný pomer a živnosť nechcem zrušiť, budem musieť naďalej platiť rovnaké odvody na SP a ZP zo živnosti a aj zamestnávateľ bude za mňa odvádzať odvody na SP a ZP??? a čo potom, ak zo živnosti nebudem mať príjem, po ročnom zúčtovaní sa niečo zmení??? Ďakujem za rady.
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

mondes je offline (nepripojený) mondes

mondes
Ak sa zamestnáš, automaticky odvody platí za teba zamestnávateľ. Zo živnosti ak nebudeš mať príjmy vyššie ako 4716,- Eur (za rok 2012) tak odvody do SP platiť nebudeš, až keď presiahneš túto výšku. Do ZP budeš platiť odvody naďalej a na základe RZZD, ktoré robia zdravotné poisťovne sa ti vráti preplatok zo ZP, ak ti vznikne.

Anik je offline (nepripojený) Anik

Anik
mondes Pozri príspevok
Ak sa zamestnáš, automaticky odvody platí za teba zamestnávateľ. Zo živnosti ak nebudeš mať príjmy vyššie ako 4716,- Eur (za rok 2012) tak odvody do SP platiť nebudeš, až keď presiahneš túto výšku. Do ZP budeš platiť odvody naďalej a na základe RZZD, ktoré robia zdravotné poisťovne sa ti vráti preplatok zo ZP, ak ti vznikne.
Ak bol povinným platiteľom na SP odvody si bude platiť ďalej do 30.6 , ak bol príjem za rok 2012 vyšší ako 4716,- eur tak odvody na SP platiť bude napriek tomu, že bude mať súbeh zo zamestnaním, ak príjem bude nižší ako spomínaná hranica SP platiť nebude musieť.

Čo sa týka ZP - tam si pri súbehu môže dohodnúť výšku preddavkou na ZP a potom vrámci RZZP sa dozvie či bude doplácať, alebo mu vrátia

Živnosť a hlavný pracovný pomer.

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.