Zavrieť

Porady

trojstranny obchod to zrejme nie je...

dobry den,
som slovenska firma, platitel dph. nakupujem tovar od ceskeho vyrobcu, tiez platitela dph, ktory vsak ihned fakturujem do ruska. preprava ide priamo z ciech do ruska. potrebujem vediet, ci prepravu ma zaplatit ceska firma a mne to refakturovat? v podstate ide o to, ze ta ceska vyrobna firma je moja organizacna zlozka a ja potrebujem aby peniazky z ruska prichadzali na slovensko. Planujem od ceskej firmy prijat fa bez dph, na slovensku ju samozdanit a do ruska vyvoz oslobodeny od dph fakturovat. ale neviem ako s colnymi dokumentami? poradi mi prosim niekto...
velmi velmi velmi....dakujem vopred...)))
Naposledy upravil striebro1 : 04.03.06 at 07:20
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    nákup z ČR je v rámci EU. DF do SR, za tovar i prepravu samozdaňuješ v SR. Do Ruska je to mimo EU, deklaruj to ako tovar vyvezený zo SR a fakturuj ako vývoz zo SR.
    Prepravu zabezpeč tak, aby bola započítaná v cene tovaru.
    A tiež, aby tovar išiel cez SR-hranicu.

    striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

    striebro1
    tj musi byt deklarovane zo slovenskej colnice, ze tovar opusta eu, hej? celkom si neviem predstavit ako zauctujem doslu fa od ceskej firmy, kedze tovar ani neuvidim, lebo on rovno z ciech putuje konecnemu odberatelovi do ruska, ja som len medziclanok...viem, ze ruskej spolocnosti vystavim fakturu ako vyvoz do tretich krajin par.47, r.8 dph...ale ako s tym jcd?? nemam skusenosti...prosim poradte. dakujem...

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    DF za tovar z ČR zaúčtuješ ako keby si ten tovar obstaral na sklad. Ak ty si vývozca, na colnici deklaruješ že vývozca si ty - ved vystaviš aj faktúru na Rusko.
    S colnicou a konaním na colnici Ti neviem poradiť.
    Vyvážas prvý raz? Obráť sa na colného deklaranta.

    striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

    striebro1
    je to tak, ze fakturu ja vystavujem len na zaklade faktury, ktoru mi posle ceska firma od ktorej to nakupujem, ale tovar ide priamo do ruska. takze ja neviem ako a kedy to prejde colnicou. to vsetko vybavuju oni, pretoze cesi posielaju ten tovar na miesto dodania. ceskej firme to zaplatim ja, a ruska firma zaplati mne....neviem, cisom to dobre vysvetlila.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    čiže vývoz realizuje OZ tvojej firmy, nie SR. Tak to je potom ťažko, ja som naznačila ako by to šlo, a to nie je tvoj prípad.
    Určite nejde o trojstranný obchod.

    trojstranny obchod to zrejme nie je...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.