Zavrieť

Porady

Fulfillment, skladovanie, balenie a odosielanie tovaru pre e-shopy - skusenosti.

Máte niekto skúsenosti s outsourcing-om skladovania, balenia a expedície pre e-shopy od niektorej z firiem www.profinal.sk, www.packservice.sk alebo www.fulfillment.sk? Uvažujem nad využitím takýchto služieb a zaujimaju ma vase referencie. Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Hofacker je offline (nepripojený) Hofacker

    Hofacker
    Comgate (packservice) je dobra sluzba za slusne peniaze neponukaju ale nic navyse. Lepsi mi pride isklad.sk. a na koniec fulfillment.sk ma velmy zvlastny pristup k cenotvorbe a ku klientom ktory sa u mna nestretol s pochopenim. Zvolil by som teda bud Comgate alebo isklad.sk.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    peter_hornik Dobry den,

    po 10 rokoch prevadzkovania order fulfillmentu sa nam vyprofilovali dve kategorie nasich typickych zakaznikov - zahranicne ecommerce spolocnosti, ktore posielaju po Europe alebo vysokorastove slovenske/ceske firmy, ktore expanduju do zahranicia a uvedomuju si dolezitost spickovej logistiky. Pre tychto zakaznikov mame nastavenu kvalitu a uroven procesov, zakaznickej podpory a dovery v spolupraci.

    Samozrejme, ako kazda firma, nemozeme obsluzit vsetky dopyty - tak ako je na trhu aj Skoda, aj Dacia, tak isto je na trhu aj Mercedes Benz, Rolls-Royce a znacka ma svoju cielovu skupinu zakaznikov.
    Hofacker Mozno by sa oplatilo tie benefity zretelnejsie odkomunikovat. Viete, je jednoduche spoznat rozdiel medzi daciou a mercedesom. Su to totiz hmatatelne produkty. Ak ale chceme zistit rozdiely medzi jednotlivymi poskytovatelmi sluzieb, situacia je ina. Sluzba je menej uchopitelna ako produkt. Vela krat nestaci povedat "my sme najlepsi a preto sme najdrahsi" ale bolo by vhodnejsie uviest v com konkretne spocivaju vyhody vasej sluzby oproti inym.

    Ak sluzba nie je dobre odkomunikovana, klient ju vyskusa a nakoniec je z nej sklamany. Vysledok je strateny cas a peniaze a to na oboch stranach. Som si isty ze toto nieje vasim cielom.

    P.S. casto sa stretavam s tym ze obchodnici predavaju nalestene dacie za cenu mercedesov. Nedovolte aby vas ludia zacali povazovat za tento typ obchodnikov.
    peter_hornik Samozrejme, kedze je to sluzba a velmi specificka sluzba - velmi o dovere a naladeni spoluprace, Tak ako pisete v prvom prispevku, tazko zverejnit nejaky cennik a potom cakat, ze sa do neho s radostou trafi aj eshop s 50 objednavkami za mesiac, a aj eshop s 6000 objednavkami s rastom 2x rocne. Obe firmy maju uplne ine predstavy o logistike. 50 objednavok za mesiac mozete vybavovat doslovne z garaze popri praci. 6000 objednavok si vyzaduje manazment, informacny system, priestory, vybavenie, x zamestnancov.

    A hlavne, uplne ine nastavenie a investicie zo strany poskytovatela logistickych sluzieb - tazko sa moze zakaznikovi s 50 objednavkami osobne venovat account manazer, bola by to cisto stratova zalezitost.

    Takze opat prirovnanie ku autam, ak idete do showroomu Mercedesu s 3000 eurami, odidete naprazdno. Ak chcete 500 konove auto od Dacie, tiez Vas neuspokoja, aj keby velmi chceli.

    Takze ak pisete v prvom prispevku o nasom divnom pristupe, bolo by seriozne aj napisat o aky eshop sa jedna, kolko mate mesacne objednavok a rocny obrat - aby tu nasa firma nemala na internete negativny prispevok bez uvedenia faktov, od anonymneho cloveka.

    Dakujem.
    profesional Všeobecné blá blá blá kecy.. Čo ta konkrétne?
    peter_hornik Vseobecny hejtersky prispevok. Co tak konkretne, pan nick profesional?
      zbaliť

    Fulfillment, skladovanie, balenie a odosielanie tovaru pre e-shopy - skusenosti.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.