Zavrieť

Porady

Vyplnanie DP-

Dobrý den,poradaci.Prepacte,pisala som tuto otazku na spravnu temu,no nikto mi neodpovedal, tak sa nehnevajte,ze to skusam este raz takto.
Chcem len vediet,ci pri vypln. DP v riadku 50 mam,alebo uz nemam fyzicky uviest stratu vzniknutu v r.2002,z ktorej som si uplatnila uz 2 tretiny-prva v r.2003,druha 2004 ) -ked si uz nejdem uplatnovat tretiu cast (nedos. zaklad dane min. 150 00,-)toto by bol 3 rok odpoctu..
a kedze strata nebola preinvestovana-ci mozem jednoducho pripisat uz uplatnenu(nepreinvest.) prvu cast k danovemu zakladu teraz,dalsiu v buducom DP ?Alebo dokonca navysim zaklad dane o uz uplatnene obe casti naraz?Moze sa to ?
Moc dakujem za odpoved,ak budete niekto tak dobry...!S pozdravom Henula
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    uvádzaš dve tretiny, ale správne má byť dve pätiny !!!
    Aj ked si neumoruješ stratu, podľa mňa to treba vyplniť s tým, že na umorenie uvedieš čiastku "0"
    aj si umorovala v nesprávnej výške, treba dať dodatočné DP.
    Ak si nepreinvestovala ani korunu, tak sa pripočíta len strata umorená v roku 2003

    366/1999 Z.z.
    (2) Od základu dane možno odpočítať daňovú stratu, ktorá
    vznikla najviac v troch zdaňovacích obdobiach bezprostredne
    predchádzajúcich obdobiu, v ktorom vykázal po tejto strate (úhrne
    strát) kladný základ dane a to rovnomerne počas piatich
    bezprostredne po sebe nasledujúcich zdaňovacích obdobiach za
    podmienky, že suma rovnajúca sa odpočítavanej daňovej strate bude preinvestovaná na obstaranie hmotného investičného majetku do skončenia tretieho zdaňovacieho obdobia, v
    ktorom je uplatňovaný odpočet pomernej časti straty; ak vznikne daňovníkovi ďalšia daňová strata, nemožno ju už od základu dane odpočítať. V treťom
    až piatom roku odpočtu straty sa zníženie základu dane o pomernú
    časť straty vykoná rovnomerne, najviac však do sumy vykázaného
    základu dane prevyšujúceho 150 000 Sk.
    Naposledy upravil KEJKA : 04.03.06 at 16:48 Dôvod: doplnila som citát zákona

    Henula je offline (nepripojený) Henula

    Moment. na materskej dov. s 2 dietatom(8 mes.),robim manzelovi jednod.uctovnictvo,a som cisty uctovnicky ucen-preto obcas potrebujem odb. rady.(za kt. vopred moc dakujem !) ...viac Henula
    Samozrejme,prepac,myslela som patiny.ja viem, ze mam cas do konca tohto roku, A druhu cast pripisem az v r. 2007? ...Ak si tak myslim spravne....Inak dakujem za odpoved.Mas to aj s bodikom za ochotu.Henula
    Naposledy upravil Henula : 04.03.06 at 17:10 Dôvod: dopln. otazky.

    nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

    nika.sum
    Potrebujem poradit s DP typu B. FO dosiahla v r.2004 danovu stratu (v podnikani). Teraz ma kladnu ZD. Mam trosku problem s vypisanim Oddielu IX.:
    r. 52 neviem ci tam mam dat označenie r. z ktoreho tu stratu odpisujem, cize 2004, do vedlajsieho stlpca vypisem vysku ktoru chcem uplatnit. myli ma totiz r. 65 (ale to je asi ak by som v tomto roku uplatnovala stratu za viac rokov vsak?). Dopredu dakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.