Zavrieť

Porady

odpočitateľné položky

Prosím o radu. Zamestnanec si uplatnil na manželku nezdaniteľnú časť (jej vlastný príjem bol 16000, dovtedy bola na rodičovskom príspevku). Teda zamestnanec si uplatní 87936-16000=71396 Sk. Moja otázka znie má si urobiť aj jeho manželka DP, keď v príjmoch nemala odpoč. položku na daňovníka?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    monett
    Prosím o radu. Zamestnanec si uplatnil na manželku nezdaniteľnú časť (jej vlastný príjem bol 16000, dovtedy bola na rodičovskom príspevku). Teda zamestnanec si uplatní 87936-16000=71396 Sk. Moja otázka znie má si urobiť aj jeho manželka DP, keď v príjmoch nemala odpoč. položku na daňovníka?
    Z príjmu 16000,- Sk jej bola zrazená aj daň?
    Naposledy upravil Denda : 04.03.06 at 14:17

    monett je offline (nepripojený) monett

    monett
    Áno bola jej zrazená aj daň. Len stále ma mýli to, že nemala príjem min 43968, teda aj vtedy podáva DP?

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    monett
    Áno bola jej zrazená aj daň. Len stále ma mýli to, že nemala príjem min 43968, teda aj vtedy podáva DP?
    V tomto prípade sa jej oplatí podať daňové priznanie a zrazená daň jej bude vrátená.
    Ak mala príjem len do 43968,- Sk nemusí si vysporiadavať svoju daňovú povinnosť podaním daňového priznania. Ale vtedy sa táto daň považuje za vysporiadanú.

    monett je offline (nepripojený) monett

    monett
    Len či si môže na seba uplatniť 87936Sk keď si už na ňu uplatnil časť odpočitateľnej položky manžel. Ďakujem za odpovede

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    monett
    Len či si môže na seba uplatniť 87936Sk keď si už na ňu uplatnil časť odpočitateľnej položky manžel. Ďakujem za odpovede
    Je to OK. To sa neprejaví tak, že by DÚ 2x vracal peniaze. On 16000,- odpočítal. A jej vrátia iba zaplatené dane z tých 16.000.-. Chápem, že ťa to môže mýliť, ale je to správne.

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    monett
    Len či si môže na seba uplatniť 87936Sk keď si už na ňu uplatnil časť odpočitateľnej položky manžel. Ďakujem za odpovede
    Každý daňovník má nárok na nezdaniteľnú časť čo je v tomto prípade 87936,-. Dieťa,matka, otec....... nebojte sa, že ste rodina:-)

    monett je offline (nepripojený) monett

    monett
    Veľmi pekne ďakujem. Ja som si to myslela ale istota je istota. To znamená že do DP manželky uvediem celú sumu 87936 ale základ bude O a celú daň jej vrátia. Je tak?

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    monett
    Veľmi pekne ďakujem. Ja som si to myslela ale istota je istota. To znamená že do DP manželky uvediem celú sumu 87936 ale základ bude O a celú daň jej vrátia. Je tak?
    Áno správne.

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    monett
    Veľmi pekne ďakujem. Ja som si to myslela ale istota je istota. To znamená že do DP manželky uvediem celú sumu 87936 ale základ bude O a celú daň jej vrátia. Je tak?
    Áno, je to tak.
    Základ bude 0, nie O (ale to už žartujem). Mnohí používajú namiesto nuly očko.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.