Zavrieť

Porady

Akú máte sušičku bielizne a akú by som si mala kúpiť?

prosím poradte, chcela by som sušičku na bielizen, lebo sa mi v zime rosia z vlhkosti okná, a von pradlo nemôžem dať pretože sused smradlavo dymí z komína a všetko by smrdelo. chcem aby bola v strednej cenovej skupine trieda A a vyššie myslím A+, A++. a aby bolo prádlo vysušené ked ho vyberiem. dakujem.
Usporiadat
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

http://susicky.heureka.sk/f:p:1013;3...7:25686,74122/
Inak, ked sa susi pradlo vo vnutri, tak tu vlhkost je potrebne aj vyvetrat o to menej bude rosenia...
0 0
frenkacik frenkacik

frenkacik je offline (nepripojený) frenkacik

Sušičku síce nemám, ale nedávno som mal o ňo záujem.
Podľa môjho názoru je to dobrá vec v zime, keď nieto kde sušiť prádlo. Ale človek si musí uvedomiť že dosť žerie elektriny a ešte je tu dôležitý fakt - nedokáže vysušiť toľko prádla koľko sa vyperie.
Mal som zálusk na BOSCH WVH28420EU. Tak ona vyperie 7 kg prádla ale vysuší len 4 kg. Takže to čo vyperiem budem sušiť na 2-krát?
Ja osobne ešte počkám na sušičku cca 1-2 roky.
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

žiadnu sušičku

je to zbytočný kus haraburdy,ktorý Vám len bude zavádzať a neumerne zvýši vaše učty za elektrinu

keď 99,5 % ľudí vie vydržať bez sušičky , asi nie je nevyhnutne potrebná
0 0
Andrea30 Andrea30

Andrea30 je offline (nepripojený) Andrea30

Ja som si kúpila na jeseň sušičku BEKO DPU 8360x (trieda A) a som maximálne spokojná. Rozmýšľala som medzi Bosch a Beko, ale vyhralo Beko. Má dlhšiu záruku, lepšiu cenu, možnosť niektorých programov až na 8 kg prádla ...
Umývačku riadu mám Bosch a je super, ale na zimu mi postačí sušiť aj v Beku. Človek musí "natrafiť" na dobrý kus elektroniky ...
V sobotu operiem 4 práčky prádla, krásne si ho vysuším a večer môžem žehliť. Keď vyberiem niektorý kus nedosušeného prádla, zapnem funkciu na ošetrenie bavlny, trvá 8 min. a je suché. Prádlo je super mäkké. Tiež mi ho sušička "odžmolkuje". Vo filtri nájdem aj nechcene opratú papierovú vreckovku a prádlo nie je biele
Vrelo odporúčam sušičku, v zime na byte je to výborná pomocníčka!!!
0 0
frenkacik frenkacik

frenkacik je offline (nepripojený) frenkacik

O pár rokov ju všetci budú mať, tak ako TV, CD, DVD, mobil a pod. :-)
Len ešte musíme počkať 1) na lepšie sušičky 2) s nižšou spotrebou.
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Sušicku iba na zimu... ...ja sušim cely rok v byte primerane vetram ziadny problem....von ...teda na balkon uz roky nedavam pradlo....ked vidim kolko prachu je hned na čerstvo umytych oknach...co potom to pradlo.....mozno inde je to lepsie ako v hlavnej dedine....
zn.Beko ja určite nie....
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

poradie podľa odborníkov
2 0
Mirica-LV Mirica-LV

Mirica-LV je offline (nepripojený) Mirica-LV

tiež mám BEKO a som maximálne spokojná
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

10 rokov som používala pravidelne prášku so sušičkou elektrolux. Jednu várku prádla som sušila 2x.
Práčka doslúžila (motor mal vlastne za sebou nie 10 rokov prania, ale v podstate 3x10 rokov, kvoli tomu že sa vždy sušilo 2x)

Teraz máme 2 kusy v kúpelni, aj pračku aj sušičku na sebe, s medzikusom. Teraz sa usuší várka prádla naraz. Ale paradoxne, spotreba je rovnaká.

Bez sušičky si už neviem predstaviť, ako som fungovala. Prádlo nepotrebuje žiadnu aviváž, je mäkké, pokiaľ sa skladá rovno horúce z pračka, žiadne žehlenie, respektíve len minimum ako košele. Sušička naozaj zachytí kvantum žmolkov do filtra.

naviac, plánujem pranie a sušenie tak, aby sa vyhriala kúpeľňa na večerné kúpanie Šporovlivejšie typy ako ja dokonca horúcu vodu, čo sa zachytí v kondenzátore nevylievajú, ale rovno používajú na umývanie podlahy
3 0
alus.tom alus.tom

alus.tom je offline (nepripojený) alus.tom

ved su aj sušička A++ maju okolo 1,69 kw a to sa celkom da a nemusi sa to žehlit a kolko ti zožerie žehlicka?
0 0
alus.tom alus.tom

alus.tom je offline (nepripojený) alus.tom

lujza.j ja mam dom ,nemám radiatory mám podlahovku a schne to velmi pomaly, suším v jednej miestnosti kde mám stále otvorené okno.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

alus.tom Pozri príspevok
lujza.j ja mam dom ,nemám radiatory mám podlahovku a schne to velmi pomaly, suším v jednej miestnosti kde mám stále otvorené okno.
ale ved ja som nič zlé nenapísala, len neviem prečo sušička len na zimu....ja by som ju celoročne a vonku sušila len biele drobnosti.....alebo teda biele veci....slnko je sviňa na farebné....
0 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
http://www.mall.sk/ako-vybrat-susicku/
1 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

lujza.j Pozri príspevok
ale ved ja som nič zlé nenapísala, len neviem prečo sušička len na zimu....ja by som ju celoročne a vonku sušila len biele drobnosti.....alebo teda biele veci....slnko je sviňa na farebné....
čo máš otáčací dom ,že na vyvesené prádlo Ti non-stop svieti slnko ??

Ja stale suším veci na balkone /aj v mraze/ a potom dosúšam vovnutri a nepostrehol som ,žeby
mi nejaké šatstvo vybledlo...

To by muselo byt na slnku min.3 dni v kuse...
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

alus.tom Pozri príspevok
ved su aj sušička A++ maju okolo 1,69 kw a to sa celkom da a nemusi sa to žehlit a kolko ti zožerie žehlicka?
Hej.
Okrem toho žehlenie je veľmi namáhavá pracovná činnosť, prirovnávajú ju odborníci k murárčine.
Trpia hlavne nohy, dlhé státie na jednom mieste. Sušičkou sa získava čas. Ja by som mala obavy pri sušičke, že sa rýchlejšie zničí bielizeň i šatstvo otermi.
Keďže mám možnosť sušiť na vzduchu a slnku, a cez mangeľ preháňam aj tričká a všetko čo sa dá, som šťastná, že sa zároveň všetko sterilizuje. A výborne to vyzerá.
Mali sme takú predpotopnú sušičku veľmi dávno, používali sme ju najmä v zime na bavlnené klasické plienky.
0 0
veve24 veve24

veve24 je offline (nepripojený) veve24

podla mojho nazoru je susicka uplna zbytocnost, za ktoru len zbytocne vyhodis peniaze a aj ked je to akoze "ekologicke", samotna jej vyroba a nasledna recyklacia je neekologicka. 100x lepsie je bielizen susit normalne, vonku na balkone alebo vo vetranej miestnosti. Ved snad aj normalne v byte vetras nie? Tak ked susis pradlo, tak prinajhorsom otvoris okno kazdu hodinu alebo tak a okna sa ti rosit nebudu. A castym vetranim sa zaroven odvetraju bakterie a virusy z izby. Ved jednou z hlavnych pricin chripok a pod je prave nevetranie. Moj lekar ked som chora mi stale pripomina-vetrat, vetrat, vetrat!
Takze osobne by som na susicku vykaslala a radsej usetrene peniaze pouzila na nieco uzitocnejsie, co teba a rodinu obohati, trebars kulturu, vylet a pod.
0 0
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

veve24, tiez mam podobny nazor na susicku, resp. aj na umyvacku riadu. Je doba, ked je tychto vyrobkov na vyber a aj cenovo su dostupne pre pracujucu strednu vrstvu. K tomu sa prida pohodlnost a tak mame aj taketo temy . Mozno niektora 3 clenna rodina potrebuje aj umyvacku riadu .
0 0
iv@n iv@n

iv@n je offline (nepripojený) iv@n

Indeed Pozri príspevok
žiadnu sušičku

je to zbytočný kus haraburdy,ktorý Vám len bude zavádzať a neumerne zvýši vaše učty za elektrinu

keď 99,5 % ľudí vie vydržať bez sušičky , asi nie je nevyhnutne potrebná
a prať chodíš na potok, namiesto wc používaš latrínu, chladíš v potoku, pečieš na ohnisku a namiesto vysávača máš metlu? s týmto sa stretávam na slovensku stále, či je to automat na aute alebo umývačka riadu, vždy sa nájde niekto kto to nevyskúšal, ale zaručene je to hovadina čo nikto nepotrebuje.
ja sušku používam roky, takisto ako aj umývačku riadu, je to rovnaký spotrebič ako práčka, vysávač, kávovar a rúra, akurát naň ľudia nie sú u nás zvyknutí. teraz som menil starú electroluxku za novú, s tepelným čerpadlom, spotreba 1,58kwh, mesačne to na účte za ele spraví 5 eur, čo je smiešna suma. pri troch deťoch beží práčka každý deň a na sušenie sú nutné tri sušiaky, zaprataná celá jedna izba (tá technická miestnosť na práčovňu a sušiareň v dome stojí plus mínus autobus tisícku za meter štvorcový pri stavbe..) a suší sa to aspoň deň, takto je to vysušené za hodinu a pol a ide to hned do skrine. a v prípade napríklad malých chorých detí neviem ako riešite bez sušky to, že si malé bábo grcne zo soplov X krát za deň, na plachty, na seba, na mamu, .. hodí sa to do práčky a za tri hodiny je to zase suché pripravené na znovagrcnutie :-)

takže aby som sa vrátil k téme, ja odporúčam dnes sušku jednoznačne s tepelným čerpadlom, ak ju chcete využívať stále aby sa vám to nepredražilo na elektrine. dá sa zohnať aj pod 500 eur A++ a máte vystarané. ja mám konkrétne tútu http://susicky.heureka.sk/electrolux-edh-97981-w/ našiel som ju v jednom eshope pod petikilo.
2 0
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

kde su tie casy ako pises, ze sa ludia zaobisli aj bez elektrickych spotrebicov teraz sa uz ani plienky neperu.... jednoducho ako som pisal: ludstvo spohodlnelo, jesto dostatok penazi na elektro...ale tym padom sa aj nieco zhorsilo - zivotne prostredie!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať