Zavrieť

Porady

zauctovanie auta na zaklade zalohovej faktury

dobry den,
viem, ze sa tu o tom uz vela popisalo, ale nie je mi to velmi jasne.
ako spravne uctovat v PU nakup os. automobilu do podnikania, ked mi dosla zalohova faktura a v tom uz je uvedena uhradena zaloha (cize cela suma) a o mesiac na to mi prisla ostra faktura? riesila som to cez 042/314, 343/314..ale to je asi zle??? prosim pomoc!!!! dakujem velmi pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    napr.
    platba zálohy 052314/221
    účtovanie FA -052-314,343,042/321
    Naposledy upravil ekopo : 26.02.13 at 11:31 Dôvod: účet

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ataly Pozri príspevok
    tweety, ano aj ja som sa docila, ze 314 su kratkodobe preddavky na tovar, okrem DHM, a preto sa pytam, ako zauctovat auto, kedze ho mam v DHM. Zalohovu fakturu neuctujem?
    Nie, ZF neúčtuješ, účtuješ len zaplatenú zálohu 052/211,221, potom riadnu O42,343/321,321/052.

    ataly je offline (nepripojený) ataly

    ataly
    tweety, ano aj ja som sa docila, ze 314 su kratkodobe preddavky na tovar, okrem DHM, a preto sa pytam, ako zauctovat auto, kedze ho mam v DHM. Zalohovu fakturu neuctujem?

    ataly je offline (nepripojený) ataly

    ataly
    ok zalohovu neuctujem? len ju prikladam k normalnej fakture? a DPH rozratam az 042/321, 343/321? a potom preuctujem cez ID 321/052?
    dakujem

    kuravesele je offline (nepripojený) kuravesele

    Človek sa učí celý život :-) aj tak zomrie sprostý :-) ...viac kuravesele
    Dobrý deň, potrebovala by som poradiť ako zaúčtovať tento prípad:
    Dostali sme faktúru s textom "Fakturujeme Vám zálohu na nákup motorového vozidla". Cena bez DPH 1000, DPH 200, Celková cena s DPH 1200 EUR.

    Bude to správne keď ju zaúčtujem:

    052/321 - 1000Eur
    343/321- 200Eur

    Vopred ďakujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    kuravesele Pozri príspevok
    Dobrý deň, potrebovala by som poradiť ako zaúčtovať tento prípad:
    Dostali sme faktúru s textom "Fakturujeme Vám zálohu na nákup motorového vozidla". Cena bez DPH 1000, DPH 200, Celková cena s DPH 1200 EUR.

    Bude to správne keď ju zaúčtujem:

    052/321 - 1000Eur
    343/321- 200Eur

    Vopred ďakujem
    ZF nie je účtovným dokladom, preto ju neúčtujeme. Účtujeme až jej platbu a to takto 052/221,211.

    kuravesele je offline (nepripojený) kuravesele

    Človek sa učí celý život :-) aj tak zomrie sprostý :-) ...viac kuravesele
    Tweety Pozri príspevok
    ZF nie je účtovným dokladom, preto ju neúčtujeme. Účtujeme až jej platbu a to takto 052/221,211.
    Tweety, ale ked je vystavená ako faktúra aj s DPH? A v texte je to napísané čo som napísala vyššie...tak ju nemám dať ani do evidencie ani dph nepreúčtovať?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    kuravesele Pozri príspevok
    Tweety, ale ked je vystavená ako faktúra aj s DPH? A v texte je to napísané čo som napísala vyššie...tak ju nemám dať ani do evidencie ani dph nepreúčtovať?
    A je to už faktúra k prijatej platbe? Ak nie, tak zo samotnej ZF nemôžete uplatniť odpočet dph.

    kuravesele je offline (nepripojený) kuravesele

    Človek sa učí celý život :-) aj tak zomrie sprostý :-) ...viac kuravesele
    Oni nám vystavili Faktúra XY s textom "Fakturujeme Vám zálohu za nákup motorového vozidla" s DPH. Táto FA bola včera (16.04.2013) vystavená, donesená ku nám a ja som ju zaplatila cez BÚ. (Žiadny iný doklad nám nebol vystavený...) Mi to nejde do hlavy...

    kuravesele je offline (nepripojený) kuravesele

    Človek sa učí celý život :-) aj tak zomrie sprostý :-) ...viac kuravesele
    Tweety Pozri príspevok
    A je to už faktúra k prijatej platbe? Ak nie, tak zo samotnej ZF nemôžete uplatniť odpočet dph.
    Oni nám vystavili Faktúra XY s textom "Fakturujeme Vám zálohu za nákup motorového vozidla" s DPH. Táto FA bola včera (16.04.2013) vystavená, donesená ku nám a ja som ju zaplatila cez BÚ. (Žiadny iný doklad nám nebol vystavený...) Mi to nejde do hlavy...

    kuravesele je offline (nepripojený) kuravesele

    Človek sa učí celý život :-) aj tak zomrie sprostý :-) ...viac kuravesele
    kuravesele Pozri príspevok
    Oni nám vystavili Faktúra XY s textom "Fakturujeme Vám zálohu za nákup motorového vozidla" s DPH. Táto FA bola včera (16.04.2013) vystavená, donesená ku nám a ja som ju zaplatila cez BÚ. (Žiadny iný doklad nám nebol vystavený...) Mi to nejde do hlavy...
    posúvam

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    kuravesele Pozri príspevok
    posúvam
    Veď som napísala, že neúčtuješ ZF ani odpočet dph z nej nemôžeš uplatniť. Uplatniť môžeš až z faktúry k zaplatenému preddavku alebo až z celkovej faktúry obstarania MV.

    kuravesele je offline (nepripojený) kuravesele

    Človek sa učí celý život :-) aj tak zomrie sprostý :-) ...viac kuravesele
    Tweety ďakujem, ale potom prečo tam dali to DPH? či sa pomýlili?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.