Zavrieť

Porady

Mandarínka stromček

Chcela by som si kúpiť stromček mandarínky.
Najprv ma napadlo vypestovať aj zo semiačka ale vraj to kvitne a rodí až po piatich rokoch a tak som sa rozhodla že si stromček kúpim. No nenašla som žiaden obchodík kde by to predávali a teda neviete mi poradiť kde ho v Prešove kúpiť alebo aj nejaký zásielkový obchod??Pripadne kde ste svoj stromček kúpili vy??
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    peterslovak je offline (nepripojený) peterslovak

    peterslovak
    Dobrý pestovateľ citrusov je Martin Hôždala z Košíc - dlhoročné skúsenosti, poradí s pestovaním. Kontakt napr. na tejto stránke: www.majocitrusy.eu

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    daj si do googla " citrusy predaj/ a vyhodi ti plno ponuk.
    Zda sa mi, ze aj vsetky zname zasielkove obchody maju v ponuke...

    multi je offline (nepripojený) multi

    multi
    Super baumax ma ani nenapadol No budú to mať asi len nárazovo.....asi my ostáva len sledovať letáky Ďakujem

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    multi Pozri príspevok
    Super baumax ma ani nenapadol No budú to mať asi len nárazovo.....asi mI ostáva len sledovať letáky Ďakujem
    Kedykolvek pridem do Baumaxu, maju stale stromceky, uz par mesiacov po nich pokukujem

    multi je offline (nepripojený) multi

    multi
    Super baumax ma ani nenapadol No budú to mať asi len nárazovo.....asi my ostáva len sledovať letáky Ďakujem

    Nechodievam do baumaxu vôbec ale asi pôôôôôjdem

    Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

    Ivenka
    Mne sa z Baumaxu ani z Hornbachu ešte nepodarilo nikdy udržať citrusy pri živote.
    Môj otec kedysi pestoval mandarinky, sám si zasadil zo semiačka a v botanickej záhrade si dal zaštiepiť - bolo také obdobie, že to bolo možné, neviem či aj teraz to ešte funguje.
    No a tie nám rodili každý rok, mali sme ich v izbe poprípade na chodbe v bloku, občas im otec pomáhal, opeľoval kvietky namiesto včielok. Neboli to originál mandarinky ale niečo medzi mandarinkou a citrónom. Ale ten dobrý pocit, že si to sam dopestuješ chutili výborne.

    Taserda je offline (nepripojený) Taserda

    Taserda
    Multi ak máš cestu do Košíc tak každú prvú stredu sa stretávajú citrusári v Botanické záhrade,môžeš si dať zaštepiť na semenáča, je tam aj predaj rastlín, ceny asi ako v spomínanom obchode.
    Mali sme akési minimanderinky (kalamondín?) ,no to bolo viac menej nejedlé a nechutné. Asi skôr na ozdobu. Potom manžel zohnal pravú mandarinku a to bolo už o niečom inom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.