Zavrieť

Porady

Pokračovanie v starších témach - zakladanie nových tém

Trochu samoúčelné a nepraktické je trvanie na pokračovaní v starších témach. Ak nový problém nie je identický (nestačí že je podobný) s tým ktorý je opísaný v titulke staršej témy, nová podtéma sa v ňom stratí keďže na titulke stále "svieti" stará podtéma.

Hold.. keby sa dalo rozlíšiť čo je otázka a čo odpoveď v jednotlivých témach, kde otázky by napr. boli umiestnené na začiatku témy.. To by bola iná vec.. A prispelo by to prehľadnosti...
Usporiadat
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

..lenže téma vo väčšine prípadov sleduje nejaku pointu,resp.združuje odpovede na otázku

témy su zadavané k uzkošpecifikovaným problémom a v drvivej väčšine prípadov téma od začiatku do konca

sleduje tuto pointu,

napr. v teme o zakladoch domu sa prejednáva stavbárska tématika, recepty na jedlo v nej nie sú ,

rovnako ako v téme "Čo dnes na obed ", nikto nenapíše aky olej treba naliať do motora os.auta ,
na to je tiež zvlášť téma...

z týchto dovodov,ktoré som uviedol si myslím,že je žiaduce pokračovať v starých témach
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Andy Kralik Andy Kralik

Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

Ak máš tému nazvanú "Obvodové steny domu"
a základnú otázku či je vhodné stavať z tehiel alebo z itongu..
po 3 stranách diskusii sa niekto opýta "či je vhodné tehlovú stenu zateplovať polystyrénom", po ďalších dvoch stranách už nevieš že táto otázka bola položená. a ak v tomto momente príde človek ktorý by aj vedel odborne fundovanú odpoveď, nevie že táto otázka bola položená. Veď titulka v témy je že stavať z tehiel alebo itongu.

keby v téme "Obvodové steny domu" bolo hneď vidieť že má 2 podtémy - "Tehla-itong", "Zateplovať-nezateplovať" bolo by to iné.

takto je oveľa prehľadnejšie ak sa otvori nova téma...
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Andy, tak o dva týždne budeme mať novú verziu Porady, ktorá adresuje presne problém ktorý popisuješ. Snažil som sa tu presadiť heslo "nová otázka = tová téma", ale v súčasnom systéme sa to nedá udržať, ani hlasovanie za uzatvorenie vyriešenej otázky nepomohlo.

Nová Porada:
Každá téma bude sledovať len jednu líniu, teda odpovedať sa bude len na otázku, žiadne ďalšie otázky v téme. Technicky to bude dosiahnuté dvoma spôsobmi:
- každý môže dať len jednu odpoveď, ktorú môže vylepšovať, prípadne upresnenia otázky alebo odpovede sa môžu diať cez mini komentáre
- v odpovedi bude hlasovanie s možnosťami označenia napr. "toto nie je odpoveď ale otázka", takáto odpoveď sa dostane dolu až skryje a zadávateľ bude nútený založiť novú (možno to trochu zautomatizujeme ešte)
- súvisiace otázky budú založené formou novej súvisiacej otázky, všetky súvisiace otázky budú v pôvodnej zoradené naboku (čiže sa dá pekne preklikať cez niť súvisiacich otázok ak ťa zaujímajú, takisto v súvisiacej otázke bude spätný link na predchádzajúcu otázku

To čo popisuje Indeed je na prvý pohľad ok, ale v súčasnej Porade to vytvára chaos a neprehľadnosť. Toto však budeme mať riešené tématickými okruhmi, čiže všetky otázky a debaty budú pekne zoradené v rámci tématického okruhu, samostatne vyhľadateľné s možnosťou filtrovania TOP otázok za určitý časový úsek.

Kto chce môže to prísť vyskúšať (hlavná stránka ešte nie je dorobená, ale vnútro je už viacmenej hotové), pre prihláseného užívateľa je hlavná stránka funkčná (pozostáva z prehľadu aktuálnych tém z okruhov ktoré sledujete).

http://www2.porada.sk/okruhy?styleid=17
je to chránené prístupové údaje: porada/vyvoj
potom sa prihlaste pod svojim nickom a heslom a nastavte si niektore okruhy na sledovanie, inak budete mať hlavnu stranku bez obsahu.
Naposledy upravil Richard : 27.02.13 at 08:19
1 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Keď už nová forma Porady, nebolo by lepšie až po termíne DP? Aby sme v najpotrebnejšom období tu "nematurovali" .
2 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Možno budem označený za toho,čo "rýpe", ale neodpustím si poznámku,že nová forma Porady vrátane

opatrení na monitorovanie temy a vytesnenie nežiaducich otázok v téme je

skrytá a rafinovaná forma CENZÚRY .
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Asi si sa na to pozrel z opačného uhla Indeed, ide o vytesnenie všetkých ostatných otázok zo samotnej otázky.

Ak majú súvis tak majú byť medzi súvisiacimi (ak ťa zaujíma, preklikneš sa) ak nemajú súvis tak majú byť samostatne založené.

Na diskusiu budú slúžiť debaty, tam bude diskusia fungovať ako v súčasnosti. Kto chce môže si debaty úplne vypnúť a nebudú sa mu zobrazovať. Ak chce niekto diskutovať, založí si debatu.

Rozdiel medzi otázkou a debatou?
Otázka je keď sa niekto pýta a hľadá riešenie.
Debata? Ak chce niekto polemizovať, diskutovať, čiže neočakáva jednoznačnú odpoveď.

Snahou je mať čo najviac obsahu v otázkach a odpovediach, aby boli odpovede pre ľudí ktorí ich hľadajú čo najlepšie dostupné.
Naposledy upravil Richard : 27.02.13 at 13:27
1 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Richard Pozri príspevok

http://www2.porada.sk/okruhy?styleid=17
je to chránené prístupové údaje: porada/vyvoj
potom sa prihlaste pod svojim nickom a heslom a nastavte si niektore okruhy na sledovanie, inak budete mať hlavnu stranku bez obsahu.
Teraz neviem či som nechápavá, ale nedá sa mi tam prihlásiť. Vysvetlíš mi prosím Ťa podrobný postup? Dám meno, heslo a tak ako píše tabuľka mám dať to porada4? Lebo mi to neberie ani s dodatkom, ani bez dodatku k heslu. Poraď prosím.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

wagner Pozri príspevok
Teraz neviem či som nechápavá, ale nedá sa mi tam prihlásiť. Vysvetlíš mi prosím Ťa podrobný postup? Dám meno, heslo a tak ako píše tabuľka mám dať to porada4? Lebo mi to neberie ani s dodatkom, ani bez dodatku k heslu. Poraď prosím.
do tych okniciek napis 1/ porada
2/ vyvoj
ked ti otvori stanku potom sa prihlasis rovnakymi udajmi ako na Poradu - nic a heslo
2 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

arizona Pozri príspevok
do tych okniciek napis 1/ porada
2/ vyvoj
ked ti otvori stanku potom sa prihlasis rovnakymi udajmi ako na Poradu - nic a heslo
Stránka http://www2.porada.sk požaduje uživatelské jméno a heslo se sdělením: „Porada4“ - toto mi ponúkne. Pod týmto je meno a heslo. Žiadne iné oknička mi neponúkne
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

wagner Pozri príspevok
Stránka http://www2.porada.sk požaduje uživatelské jméno a heslo se sdělením: „Porada4“ - toto mi ponúkne. Pod týmto je meno a heslo. Žiadne iné oknička mi neponúkne
postupovala si podla prisp. c. 9
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Môžete tam skúšať aj pridať otázky a k nim odpovede. Pohrajte sa, zatiaľ to veľmi nezverejňujem, túto tému málokto prečíta
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

arizona Pozri príspevok
postupovala si podla prisp. c. 9
ne-e nejde to
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Lu - horné okienko porada, dolné okienko vyvoj, potom klasické prihlásenie. Inak: ak cez toto prejdeš, už to viacej nedávaš - skočí to rovno www2.porada.sk - kuk:

A tu sa prihlásiš už normálne.
Porada2.jpg  
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
treba dodržať aj celý link aby ste mali načítaný správny štýl:

http://www2.porada.sk/?styleid=17
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

misoft Pozri príspevok
Lu - horné okienko porada, dolné okienko vyvoj, potom klasické prihlásenie. Inak: ak cez toto prejdeš, už to viacej nedávaš - skočí to rovno www2.porada.sk - kuk:

A tu sa prihlásiš už normálne.
Duški, ale ja ked kliknem na ten link v príspevku č.4......tak toto sa mi neukáže....
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

lujza.j Pozri príspevok
Duški, ale ja ked kliknem na ten link v príspevku č.4......tak toto sa mi neukáže....
Už som myslela, že som len sama sprostá asi máme iné programy a tie nás tam nepustia.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

wagner Pozri príspevok
Už som myslela, že som len sama sprostá asi máme iné programy a tie nás tam nepustia.
ale mne to nejde ani v mobile....som cez chrome
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

lujza.j Pozri príspevok
ale mne to nejde ani v mobile....som cez chrome
Už som to pochopila - do tej tabuľky sa neprihlásiš svojim nickom, ale najprv dáš porada a do hesla dáš vývoj - ako nám Dušo radí. Zobrazí sa to, hurááááááááááááááááá. Len ďalej neviem kde sa mám prihlásiť, idem mudrovať
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

misoft Pozri príspevok
Lu - horné okienko porada, dolné okienko vyvoj, potom klasické prihlásenie. Inak: ak cez toto prejdeš, už to viacej nedávaš - skočí to rovno www2.porada.sk - kuk:

A tu sa prihlásiš už normálne.
Tu sa mám kde prihlásiť?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

wagner Pozri príspevok
Už som to pochopila - do tej tabuľky sa neprihlásiš svojim nickom, ale najprv dáš porada a do hesla dáš vývoj - ako nám Dušo radí. Zobrazí sa to, hurááááááááááááááááá. Len ďalej neviem kde sa mám prihlásiť, idem mudrovať
no už to mám...a som aj prihlásená....to tak už funguje...hore v rohu v pravo prihlásenie....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať