Zavrieť

Porady

Sprostredkovateľ pôžičiek Providentu a daňové priznanie

Priateľke robím daňové priznanie, je normálne zamestnaná ale popri zamestnaní pol roka robila sprostredkovateľku pre Provident . Ten nedáva žiadne potvrdenia o príjme, len týždenné výplatné listy. Musí si z toho robiť daňové priznanie ?
Mala normálne pridelené DIČ a IČO zo štatistického úradu, kde je uvedená Právna norma : 105 - slobodné povolanie- fyzická osoba podnikajúca na základe iného ako živnostenského zákona.
Ak z toho treba robiť daňové priznanie, do ktorého riadku DP mám dať tieto príjmy a nedajú sa na to uplatniť paušálne výdavky ?
Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stani3 je offline (nepripojený) Stani3

    Stani3
    Takže ak dobre chápem je to príjem zo živnosti s možnosťou uplatnenia paušálnych výdavkov ?

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    Stani3 Pozri príspevok
    Takže ak dobre chápem je to príjem zo živnosti s možnosťou uplatnenia paušálnych výdavkov ?
    živnosť to nie je ale 40% paušál je možné uplatňovať

    Stani3 je offline (nepripojený) Stani3

    Stani3
    v daňovom priznaní by to bol riadok 8, ale keď zakliknem uplatnenie paušálnej dane podľa §6 odst. 1a 2 tak mi to nevypočíta výdavky, tie mi vypočíta len v riadku 2 alebo 11

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    Stani3 Pozri príspevok
    v daňovom priznaní by to bol riadok 8, ale keď zakliknem uplatnenie paušálnej dane podľa §6 odst. 1a 2 tak mi to nevypočíta výdavky, tie mi vypočíta len v riadku 2 alebo 11
    a teraz?

    Stani3 je offline (nepripojený) Stani3

    Stani3
    Mila123 Pozri príspevok
    a teraz?
    no musela by som dať ten príjem do riadku 2 , teda príjmy zo živnosti , aby som mohla uplatniť paušálny výdavok, a to je § 6 odst. 1b

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    Stani3 Pozri príspevok
    no musela by som dať ten príjem do riadku 2 , teda príjmy zo živnosti , aby som mohla uplatniť paušálny výdavok, a to je § 6 odst. 1b
    prečo? veď nepatríš do živnosti!!!!!
    kuk do ZDP
    § 6 ods. 10

    Sprostredkovateľ pôžičiek Providentu a daňové priznanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.