Zavrieť

Porady

Založenie s.r.o a IČ DPH po novom

Ahojte,
máte niekto skúsenosti pri zakladaní s.r.o a žiadosti o dobrovoľného platcu DPH podľa nového zákona?
Ide mi hlavne o zábezpeku a fyzickú kontrolu existencie sídla firmy (kancelárie) pri registrácii DPH.

Ďakujem za odpovede!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Crack3n je offline (nepripojený) Crack3n

    Crack3n
    1. Čo sa týka prevádzky, musí byť mimo adresy trvalého bydliska konateľa alebo môže byť aj na nej?
    2. DU skúma dlhy ako vo vašom prípade živnostníka alebo aj ako občana?

    Ďakujem

    Crack3n je offline (nepripojený) Crack3n

    Crack3n
    V poriadku, voči DU dlhy nie sú, akurát zostáva problémom sídlo firmy.
    Mám v tom trošku bordel, načo sú potom platené virtuálne sídla keď tie DU asi ťažko skontroluje.

    Crack3n je offline (nepripojený) Crack3n

    Crack3n
    Resp. by ma zaujímalo, či pri kontrole sídla im stačí označenie že tam firma sídli alebo kontrolovali aj vnútro kancelárie a pod.

    Crack3n je offline (nepripojený) Crack3n

    Crack3n
    Ešte jedna vec, pri kontrole DU kvôli platcovstvu dane, kontrolovali či sú peniaze na účte alebo či len účtom prešli a už sú na niečo použité?

    Atomer.sk je offline (nepripojený) Atomer.sk

    Systém na tvorbu eshopov a web stránok. ...viac Atomer.sk
    Neviem preco by s virtualnym sidlom mali byt nejake problemy?!? Mila123 spomina kontrolu "Prevadzky", nie sidla.
    Poskytujeme virtualne sidlo (www.MojeSidlo.sk) a ked pride DU, moze tak jedine skontrolovat schranku Bude vsetko v poriadku.

    Crack3n je offline (nepripojený) Crack3n

    Crack3n
    Ja som práve mal informáciu že kontrolujú sídlo či tam fyzicky niekto sedí a či je to kancelária alebo len nejaký bytový priestor, preto sa pýtam aké máte s tým niekto skúsenosti.

    Atomer.sk je offline (nepripojený) Atomer.sk

    Systém na tvorbu eshopov a web stránok. ...viac Atomer.sk
    "Sídlom právnickej osoby a miestom podnikania fyzickej osoby je adresa, ktorá je ako sídlo alebo miesto podnikania zapísaná v obchodnom alebo v živnostenskom registri alebo v inej evidencii."

    Crack3n je offline (nepripojený) Crack3n

    Crack3n
    To je všetko v poriadku.
    Mňa ale zaujíma či ľudia z DU nemajú s tým problém ak je virtuálne, pri kontrole sídla hlavne.

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    pokial by s tym danovy urad mal problem, musi to nejak legislativne zdovodnit. Zakon vsak neprikazuje neustalu pritomnost v sidle spolocnosti, preto danovy urad nema ako overit ci su v priestoroch fyzicky kancelarie alebo nie. Dokonca ich ani nemusis vpustit (nie je na to dovod).

    Kontrola miesta sidla spolocnosti nepatri do kompetencii danoveho uradu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.