Zavrieť

Porady

Registrácia zamestnávateľa externou firmou

Prosím Vás o radu ak sa tu nájde externý mzdový účtovník, ktorý má skúsenosti s registráciou novej firmy.
Aký máte postup pri prihlasovaní zamestnávateľa, ktorý ešte nie je prihlásený v žiadnej poisťovni a ide zamestnávať prvého zamestnanca, tzn. treba urobiť prihlášky zamestnávateľa v SP, ZP.

Konateľ nechce nikam chodiť, všetko chce aby som mu vybavila ja, môžem ho ísť aj ja prihlásiť do SP a ZP?

Do SP mám od neho podpísané splnomocnenie na uzatvorenie dohody o EZU, na prihlásenie ZĽ do registra ale potrebujem zrejme iné splnomocnenie.

Prosím aký máte postup vy pri takýchto nových firmách?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

    Ivenka
    Do SP som vypísala Prihlášku - konateľ ju podpísal a doložila Výpis z Obchodného registra. Detto do ZP.
    Ak ale chceš elektr.posielať aj do ZP potrebuješ splnomocnenie, myslím, že teraz musí byť overené.

    Katarina-fa je offline (nepripojený) Katarina-fa

    Katarina-fa
    budem posielať elektronicky, ja už mám svoju grid kartu, čiže len dohlásim k tomu ďalšiu firmu, to viem, že treba splnomocnenie, ale najskôr musím odniesť do SP RL zamestnávateľa, ten výpis z registra stačí kopia a môžem to odniesť ja? nebudú chcieť splnomocnenie ?

    Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

    Ivenka
    Do SP stačí kópia z originálu. Do ZP tuším Dovera registruje každého ZĽ takže nemôžeš používať svoju GRID kartu.

    Registrácia zamestnávateľa externou firmou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.