Zavrieť

Porady

Zaúčtovanie chýbajúcich faktúr

Vie mi prosím niekto poradiť? Prebrala som účtovníctvo v priebehu roka a je tu strašný chaos. Na aký účet mám zaúčtovať úhrady, ku ktorým mi chýbajú faktúry (kt. už pravdepodobne nedostanem), alebo úhrady, ktoré vôbec nemám na čo napasovať? A ešte najhoršie na tom, že som zistila, že v r.2012 sa uhrádzali faktúry ešte z roku 20101, ktoré neboli vôbec v tom roku (2011) v evidencii a majiteľ nakoniec ešte aj spláca a splácal aj v r. 2011 podľa splátkového kalendáru tiež faktúru ,ktorá vôbec nie je a ani nebola v účtovníctve. Podotýkam, že tiež bola z r. 2011. Kam účtovať tieto splátky?????? Pomoooooooc!!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    eva0704 Pozri príspevok
    Vie mi prosím niekto poradiť? Prebrala som účtovníctvo v priebehu roka a je tu strašný chaos. Na aký účet mám zaúčtovať úhrady, ku ktorým mi chýbajú faktúry (kt. už pravdepodobne nedostanem), alebo úhrady, ktoré vôbec nemám na čo napasovať? A ešte najhoršie na tom, že som zistila, že v r.2012 sa uhrádzali faktúry ešte z roku 20101, ktoré neboli vôbec v tom roku (2011) v evidencii a majiteľ nakoniec ešte aj spláca a splácal aj v r. 2011 podľa splátkového kalendáru tiež faktúru ,ktorá vôbec nie je a ani nebola v účtovníctve. Podotýkam, že tiež bola z r. 2011. Kam účtovať tieto splátky?????? Pomoooooooc!!!!
    ...k tomu zvýraznenému - tým druhými úhradami myslíš došlé platby?
    Inak, faktúry, o ktorých vieš, že sú, poznáš aj dodávateľa, treba vyžiadať. Určite Ti dajú ich opis. A potom .... závisí od toho, aký bol VH za rok, ku ktorému sa tieto faktúry viažu a o akoveľkú sumu sa jedná.
    nezávidím Ti....

    eva0704 je offline (nepripojený) eva0704

    eva0704
    Tými úhradami nemyslím došlé platby, ale nami zaplatené (tie si robí majiteľ). Keď som prevzala účtovníctvo a kontrolovala som účty a BV, až vtedy som zistila, že bývalá účtovníčka po chýbajúcich fakturach nepátrala (hádzala to hocako na účty). Ja viem len o faktúrach podľa BV na kt. je var.symbol. A niektoré sú dokonca i z r. 2011. Časovo to nie je ani možné povypytovať tie fa a to by som musela podávať asi aj dodatočné priznania. To si neviem ani predstaviť. VH bola strata aj jedná sa o menšie i väčšie sumy.

    grammatika je offline (nepripojený) grammatika

    grammatika
    niekedy chýbajúce faktúry a zlé účtovníctvo nie je chybou predchádzajúcej účtovníčky, ako som si aj ja myslela, keď som 1 prebrala a po polročnej spolupráci som zistila, že konateľ proste "zabúda" dávať doklady do účtovníctva a až na základe úhrady účtovník zistí, že to nemá s čím napárovať. Stalo sa mi práve včera, že som zistila, že niečo uhradil a faktúru zahraničnú! v roku 2012 ani nepredložil..

    eva0704 je offline (nepripojený) eva0704

    eva0704
    Áno súhlasím s Tebou. Ale keď mi niečo chýba, tak ho budem neustále bombardovať. Len preto to tvrdím, lebo som mala možnosť sedieť s ňo v jednej kancelárii a preto viem posúdiť. Takže to dávam zčasti za vinu aj jej.
    A čo spravíš teraz s tou faktúrou?

    Iva1 je offline (nepripojený) Iva1

    Iva1
    Vie mi niekto prosím poradiť ako vyrovnať tento účtovný domotaný prípad:
    v r.2011 sme zaplatili zálohu do hotela 314/221
    Na konci roku sme stále nemali doklad z hotela tak sme to do nákladov dostali cez 512/326.
    V r.2012 sme pátrali po doklade, ale už sme sa k nemu nedostali, je to v zahraničí. A opäť je tu závierka a ako to uzavrieť? Prosím poraďte. (Je možné, že už v r.2011 sme urobili chybu.)

    Iva1 je offline (nepripojený) Iva1

    Iva1
    Keďže sme nedostali daňový doklad, tak sme zaúčtovali len interným predpisom sumu, ktorú sme zaplatili zálohovo aj do nákladov a na nevyučtované dodávky 512/326.

    Iva1 je offline (nepripojený) Iva1

    Iva1
    Iva1 Pozri príspevok
    Vie mi niekto prosím poradiť ako vyrovnať tento účtovný domotaný prípad:
    v r.2011 sme zaplatili zálohu do hotela 314/221
    Na konci roku sme stále nemali doklad z hotela tak sme to do nákladov dostali cez 512/326.
    V r.2012 sme pátrali po doklade, ale už sme sa k nemu nedostali, je to v zahraničí. A opäť je tu závierka a ako to uzavrieť? Prosím poraďte. (Je možné, že už v r.2011 sme urobili chybu.)
    Vie sa prosím niekto k tomu vyjadriť? Potrebujeme to dostať súčasne zo záloh a z nevyfakturovaných dodávok.

    Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

    Ivenka
    Ak nemáš FA tak by som to dala na 378. Ak predpokladáš, že ich mať nebudeš a nechýbajú Vám v učto čo skresľujete čísla firmy tak to daj na 355 ako pohľ.voči konateľovi. Následne si to vyrovnáš cez pokladňu. Ale je to celé skreslené.

    Zaúčtovanie chýbajúcich faktúr

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.