Zavrieť

Porady

danovy bonus a prijem zo zahranicia

dobry den potrebovala by som poradit ako vyplnit danove priznanie pokial ide len o danovy bonus ale prijem je zo zahranicia ...pomoze aj odkaz an nejaky ten navod ako na to dakujem dopredu Lucia
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    mondes Pozri príspevok
    Daňovník s obmedzenou daňovou povinnosťou si môže daňový bonus uplatniť vtedy, ak úhrn jeho zdaniteľných príjmov zo zdrojov na území Slovenska tvorí v príslušnom zdaňovacom období minimálne 90 % zo všetkých príjmov, ktoré tento daňovník získava na Slovensku aj v zahraničí.
    pozri si, kto je daňovník s obmedzenou daňovou povinnosťou:

    http://portal.gov.sk/Portal/sk/Defau...tID=39&aid=789

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    mondes Pozri príspevok
    Ak bol celý rok v zahraničí ako zamestnanec, t.j. tam platil všetky dane a odvody, tak tu predsa nemôže DU žiadať o vyplatenie DB, či? Zle to chápem?
    nikde v zákone to nemáš zakázané, dokonca môže poberať tu aj v zahraničí zároveň, ale tu ten zo zahraničia musí zdaniť

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    mondes Pozri príspevok
    Nie, tu by nebol SZČO, len vo Švajčiarsku zamestnancom.
    písala si o szčo..

    áno, aj ked pracoval vo Švajčiarsku a mal príjem minimálne 1963,2 tak má nárok na DB zacelý rok

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    prerátaš na eurá a vpíšeš, ako by to bol príjem zo SVK

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    DP vyplníš rovnako ako pri príjmoch zo Slovenska, len ich na Slovensku nebudeš zdaňovať - uplatníš metodu vyňatia príjmov.

    Hakika je offline (nepripojený) Hakika

    Hakika
    lusseta Pozri príspevok
    dobry den potrebovala by som poradit ako vyplnit danove priznanie pokial ide len o danovy bonus ale prijem je zo zahranicia ...pomoze aj odkaz an nejaky ten navod ako na to dakujem dopredu Lucia
    Daňové priznanie v SR je nutné podať aj keď máš príjem iba zo zahraničia, bezohľadu na daňový bonus. Tak ako sa píše vyššie, metódou vyňatia príjmov. Ak chceš niečo bližšie, pýtaj sa.
    lusseta dakujem velmi pakne hadam to nazvoram ako uctovnicka co nam to doposial stala robila

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    lusseta Pozri príspevok
    dobry den potrebovala by som poradit ako vyplnit danove priznanie pokial ide len o danovy bonus ale prijem je zo zahranicia ...pomoze aj odkaz an nejaky ten navod ako na to dakujem dopredu Lucia
    A nebol náhodou v zahraničí zamestnaný? Lebo ak áno, nárok na DB zaniká.

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    mondes Pozri príspevok
    A nebol náhodou v zahraničí zamestnaný? Lebo ak áno, nárok na DB zaniká.
    z akého dôvodu?

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    ewita888 Pozri príspevok
    z akého dôvodu?
    Daňovník s obmedzenou daňovou povinnosťou si môže daňový bonus uplatniť vtedy, ak úhrn jeho zdaniteľných príjmov zo zdrojov na území Slovenska tvorí v príslušnom zdaňovacom období minimálne 90 % zo všetkých príjmov, ktoré tento daňovník získava na Slovensku aj v zahraničí.

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    mondes Pozri príspevok
    A nebol náhodou v zahraničí zamestnaný? Lebo ak áno, nárok na DB zaniká.
    Ak bol celý rok v zahraničí ako zamestnanec, t.j. tam platil všetky dane a odvody, tak tu predsa nemôže DU žiadať o vyplatenie DB, či? Zle to chápem?

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Takže ak napr. daňovník pracuje vo Švajčiarsku ako zamestnanec a prinesie potvrdenie o príjme, ja mu urobbím D typ A a môže si nárokovať celý DB? To som nevedela.
    Naposledy upravil mondes : 28.02.13 at 21:36 Dôvod: oprava

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    mondes Pozri príspevok
    Takže ak napr. SZČO pracuje vo Švjčiarsku ako zamestnanec a prinesie potvrdenie o príjme, ja mu urobbím D typ A a môže si nárokovať celý DB? To som nevedela.
    myslíš že tu je szčo a tam zamestnanec? ako mu môžeš robiť DP A, ked je szčo?

    pri splnení podmienok s príjmom má nárok na DB

    lusseta je offline (nepripojený) lusseta

    lusseta
    ahoj a mozes mi poradit ci je na prijem zo zahranicia nejaka zvlast kolonka? donesie potvrdenie o podani danoveho v cechach a tu sumu treba vpisat kde? dakujem

    lusseta je offline (nepripojený) lusseta

    lusseta
    no uz som tu toho nacitala tolko ze som z toho nie ze mierne ale uplne mimo.... preto poprosim niekoho ozaj skuseneho o radu ako pre... prijem je len v cz danove priznanie podane tam tu sa neplati nic ani zdravotne ani socielne ja to zamestnenec ziadna zivnost....teda prijem podla potvrdenia ktore bude vydane zypisem do kolonky 32? a co potom dalej ked poistne tu platene nie je... ja to asi nakoniec dam vypracovat niekomu s dlhyyyymi rokmi praxe :-)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.