Zavrieť

Porady

Vrátenie daní študentom - nepriznal som všetky príjmy...vrátia mi dane z priznaných?

NO, vec sa má tak...som študent a podal som danove priznanie, v ktorom ziadam o vratenie dani za rok 2012. Problém je v tom, že som do danového priznania uviedol iba jednu brigádu...tú v ktorej som odviedol najviac daní. Teraz v marci mi prišli potvrdenia o preddavkoch na daň z brigád, na ktoré som zabudol, a ktoré sú dosť zanedbateľné...jednoducho ma zaujíma, či skutočnosť, že som v daňovom priznaní neuviedol zabudnuté príjmy (ale z ktorých som dane zaplatil, a nežiadam ich späť) môže ohroziť vrátenie daní, o ktoré som reálne požiadal...uff, vyčerpávajúce...ďakujem za odpovede!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    kalabas Pozri príspevok
    NO, vec sa má tak...som študent a podal som danove priznanie, v ktorom ziadam o vratenie dani za rok 2012. Problém je v tom, že som do danového priznania uviedol iba jednu brigádu...tú v ktorej som odviedol najviac daní. Teraz v marci mi prišli potvrdenia o preddavkoch na daň z brigád, na ktoré som zabudol, a ktoré sú dosť zanedbateľné...jednoducho ma zaujíma, či skutočnosť, že som v daňovom priznaní neuviedol zabudnuté príjmy (ale z ktorých som dane zaplatil, a nežiadam ich späť) môže ohroziť vrátenie daní, o ktoré som reálne požiadal...uff, vyčerpávajúce...ďakujem za odpovede!!!
    Ak si mal príjmy v celkovej výške viac ako 1822,37€ si poviný podať DP. Podaj opravné DP zo všetkých príjmov.

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    Daňový úrad isto vie o všetkých tvojich príjmoch z dohôd, nakoľko za minulý rok sa k prehľadom dávala aj príloha s rodnými číslami, takže si myslím, že nie je žiadnym problém zistiť tvoj príjem
    Isto by som dala opravné

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Uveď výšku príjmov, ktorú si "priznal" v podanom DP a celkovú výšku príjmov

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Keď už raz podal (bez ohľadu na to, či mal povinnosť) , DÚ si ho prelustruje podľa r.č. a predpokladám, že ho vyzve na opravu DP.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    Paula Pozri príspevok
    Keď už raz podal (bez ohľadu na to, či mal povinnosť) , DÚ si ho prelustruje podľa r.č. a predpokladám, že ho vyzve na opravu DP.
    a bola by si prekvapená, že ani nie.....
    ja teraz podávam DDP, za rok 2011, pretože si ZC nepriznal cez RZD oba príjmy.....a DÚ mlčí.....
    Paula Asi nestíhajú s tým svojim šoumenským systémom -

    Vrátenie daní študentom - nepriznal som všetky príjmy...vrátia mi dane z priznaných?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.