Zavrieť

Porady

Daň.priznanie a ročné zúčt.poistného

vedel by mi niekto poradiť,som SZČO a neviem či mám urobiť ročné zúčtovanie poistného a len potom daň.priznanie asi áno, lebo výsledok by sa asi mal premietnuť v DP,nie som si istý. Prosím poraďte, ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    arpad
    vedel by mi niekto poradiť,som SZČO a neviem či mám urobiť ročné zúčtovanie poistného a len potom daň.priznanie asi áno, lebo výsledok by sa asi mal premietnuť v DP,nie som si istý. Prosím poraďte, ďakujem.
    A ten výsledok by ste si ako chceli premietnuť do daňového priznania?
    Naposledy upravil Denda : 05.03.06 at 16:35

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    arpad
    vedel by mi niekto poradiť,som SZČO a neviem či mám urobiť ročné zúčtovanie poistného a len potom daň.priznanie asi áno, lebo výsledok by sa asi mal premietnuť v DP,nie som si istý. Prosím poraďte, ďakujem.

    Ak sa jedná o zúčtovanie platieb do zdravotnej poistovne , tak nie .

    V účtovníctve SZČO sa zachytávajú a účtujú platby bežné na SP a ZP , ktoré ovplyvňujú základ dane tým , že sa účtujú do výdavkov ovplyvňujúcich ZD - platby do fondov .

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    arpad
    buď mám záväzok voči poisťovni, alebo pohľadávku možno si to zle vysvetľujem
    Záväzok(nedoplatok) alebo pohľadávka(preplatok) voči ZP Vám vznikne len v roku 2006 podaním ročného zúčtovania poistného. V roku 2005 Vám ešte nevzniklo nič.

    Daň.priznanie a ročné zúčt.poistného

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.