Zavrieť

Porady

Elektronická podateľňa - ako pripojiť Potvrdenie o príjmoch k DP DzP FO typ B?

Prepáčte, nenašla som v téme riešenie tohto špecifického problému:
Živnostník si podáva DP typ B, bežne to robíme cez Elektronickú podateľňu, el. podpis nemáme. Okrem podnikania (par. 6) mal v roku 2012 aj jeden príjem na dohodu (par. 5), priniesol Potvrdenie o príjmoch od zamestnávateľa. Počet príloh teda bude 3 (dva výkazy + toto potvrdenie). Ako ho však podáme na Elektronickej podateľni? Vďaka za odpoveď prípadne "link" na správne riešenie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Prílohy treba poslať poštou alebo zaniesť osobne.

    IVEB je offline (nepripojený) IVEB

    IVEB
    nie ,netreba doručovať papierové DP na DÚ

    maturantka je offline (nepripojený) maturantka

    nie som dokonalá maturantka
    Ou je, to som nepredpokladala... Ďakujem, Tweetinka, inak ten systém celkom dobre "šlape", to je škoda

    Majka je offline (nepripojený) Majka

    Majka
    prosim vas funguje vam dneska elektronicka podatelna na edane? ja som sa dnes uz x krat pokusala mam spravne ID aj heslo nechapem

    maturantka je offline (nepripojený) maturantka

    nie som dokonalá maturantka
    Prepáčte, ešte jeden dotaz... Ak máme uzatvorenú Dohodu o elektronickom doručovaní + použili sme na odoslanie DP elektronickú podateľňu, do ktorej sme sa prihlásili cez nové ID a heslo (doručené po 30. 11. 2012) + zobrazilo sa nám Potvrdenie o prijatí -------> je ešte potrebné doručovať aj papierové DP na DÚ? Ja si myslím, že nie, ale známa mi tvrdí, že to nemusia iba podnikatelia s prideleným elektronickým podpisom. Ďakujem za promptnú odpoveď...

    maturantka je offline (nepripojený) maturantka

    nie som dokonalá maturantka
    Ďakujem pekne. Vznikla pravdepodobne dezinformácia... ešte snáď dodám, že keď som medzičasom telefonovala kvôli tejto otázke na DÚ v našom meste, pracovníčka ma informovala, že "jej sa zdá, že výkazy účtovnej závierky sa musia posielať poštou". To ma zaskočilo a volala som na iný okresný DÚ a tam mi konečne povedali, že ani výkazy sa posielať nemusia, že sa "im pekne zobrazujú"... Prajem veľa trpezlivosti všetkým účtovníkom

    Elektronická podateľňa - ako pripojiť Potvrdenie o príjmoch k DP DzP FO typ B?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.