Zavrieť

Porady

Zdanenie vysúdených úrokov

Na základe súdného rozhodnutia od dĺžníka som obdržal dĺžnú čiastku a úroky vo výške nad 500 euro. Som dôchodca, musím tieto úroky v celom rozsahu uviesť do daňového priznania do 30.3.2014 ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    Bruno Nový Pozri príspevok
    Na základe súdného rozhodnutia od dĺžníka som obdržal dĺžnú čiastku a úroky vo výške nad 500 euro. Som dôchodca, musím tieto úroky v celom rozsahu uviesť do daňového priznania do 30.3.2014 ?
    okred d§chodku ste mali za rok 2012 iný príjem? nebola tá dlžoba napr. z prenájmu ?
    o akú čiastku sa jedná?
    Bruno Nový Pozri príspevok
    Na základe súdného rozhodnutia od dĺžníka som obdržal dĺžnú čiastku a úroky vo výške nad 500 euro. Som dôchodca, musím tieto úroky v celom rozsahu uviesť do daňového priznania do 30.3.2014 ?
    Dlžnú čiastku 400 EUR a úroky 600 EUR som obdržal v januári 2013
    Dlžná čiastka 400 EUR bolo zadržiavanie pohľadávky uvedenej v osvedčení o dedičstve.
    Poberám len dôchodok iný príjem nemám.

    Negoti je offline (nepripojený) Negoti

    Negoti
    Bruno Nový Pozri príspevok
    Dlžnú čiastku 400 EUR a úroky 600 EUR som obdržal v januári 2013
    Dlžná čiastka 400 EUR bolo zadržiavanie pohľadávky uvedenej v osvedčení o dedičstve.
    Poberám len dôchodok iný príjem nemám.
    nemáte povinnosť podať DP, pretože úroky budú príjmom za rok 2013 a ak v roku 2013 celkový zdaniteľný príjem bude viac ako 1/2 nčzd
    Príbuzný má prakticky rovnaký dotaz:
    Poberá len dôchodok, nemal v roku 2012 žiaden príjem.
    V roku 2012 vysúdil a bolo mu vyplatené dlžoba 750 € a k tomu úroky 2300.-€ pretože súd o vydanie dedičstva trval niekoľko rokov.
    NČZD je 3735,93 €, 1/2 NČZD je 1867,97 €
    Prosím poradte v náväznosti na precházajúcu odpoveď.

    Zdanenie vysúdených úrokov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.