Zavrieť

Porady

peňažný denník aj pre platcov dph

účtovala som sebe a manželovi v JU (ručne) a teraz by som si chcela stiahnuť nejaký program,ale neviem aký, kedže nemám v tom skúsenosti...Najviac sa mi pozdáva ten od KROS ALFA) Ale momentálne by som potrebovala nejaký dokument na vypĺňanie čisto len na peňažný denník s dph, nakoľko manžel je od okt. 2012 dobrovoľný platca dph..a čo ste sem pridali príspevky, tak sú len pre neplatcov dph..Pomôže mi, prosím niekto? Stačí mi cca na 250 položiek.
Usporiadat
emma01 emma01

emma01 je offline (nepripojený) emma01

Ak sa ti páči Alfa od Krosu, tak si stiahni bezplatne ich demoverziu. Tam môžeš účtovať aj platcu DPH, len v peň. denníku môžeš mať najviac 250 položiek a súčet zdniteľných príjmov max. 3500 €.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

erika134 Pozri príspevok
účtovala som sebe a manželovi v JU (ručne) a teraz by som si chcela stiahnuť nejaký program,ale neviem aký, kedže nemám v tom skúsenosti...Najviac sa mi pozdáva ten od KROS ALFA) Ale momentálne by som potrebovala nejaký dokument na vypĺňanie čisto len na peňažný denník s dph, nakoľko manžel je od okt. 2012 dobrovoľný platca dph..a čo ste sem pridali príspevky, tak sú len pre neplatcov dph..Pomôže mi, prosím niekto? Stačí mi cca na 250 položiek.
Je problém vložiť si do PNZD a VNZD stlpce pre DPH ?
0 0
erika134 erika134

erika134 je offline (nepripojený) erika134

veronikasad Pozri príspevok
Je problém vložiť si do PNZD a VNZD stlpce pre DPH ?
už som také niečo skúšala a pokazila som stĺpec na VOZD...Tam potrebujem nejako vložiť stĺpce na základ a dph,že? Len neporuším tým vložením vzorce?
0 0
erika134 erika134

erika134 je offline (nepripojený) erika134

a hlavne ten program alfa je pre mňa málo na príjmy...Takže by som si musela kúpiť ten veľký balík a neviem,či by som sa to tak rýchlo naučila keďže je už black marec...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

erika134 Pozri príspevok
už som také niečo skúšala a pokazila som stĺpec na VOZD...Tam potrebujem nejako vložiť stĺpce na základ a dph,že? Len neporuším tým vložením vzorce?
Neskúšala som vkladať stlpce - skús napísať odkaz do profilu autorovi peň.denníka na Porade.
SW ALFAplus (ALFU už novým zákazníkom asi nedistribuujú) nie je náročný na obsluhu. Pri kúpe programu robia bezplatné základné zaškolenie, ak máš len toto účto, nemal by byť problém so zvládnutím do konca marca.
0 0
erika134 erika134

erika134 je offline (nepripojený) erika134

práve som pozerala ten stiahnutý peň.denník a mám tam dané stĺpce:
VNZD:
-HIM
-daň z.pr.
-čerp.z.rez.
-dph
-os.spot.
-predd.daň.u úr.
-peň.dar,pôž.
-ostatné
-Os.spot.
-Peň.pôž.
-ostatné

a PNZD:
-úroky
-dph
-úvery
-peň.vklad
-ost.

poprosím ťa o radu, že ako by som mala zaúčtovať celé dph..napr.dala som do pokladne vklad 1200 eur a uhradila som v hot. 1200 eur s dph, základ je 1000 a dph 200..ako to mám celé zaúčtovať? A ktoré by som mohla zameniť tie stĺpce v PNZD a VNZD za platenie dph?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

aký peňažný denník máš stiahnutý ? z ALFA+, alebo v exceli ?
0 0
erika134 erika134

erika134 je offline (nepripojený) erika134

v exceli, našla som si ho tu na vašej stránke...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Koľko máš zápisov za rok 2012 ? nechceš radšej vyskúšať demoverziu z KROSu ? Máš tam okrem peňažného denníka všetky pomocné evidencie, vrátane evidencie DPH. Ak ti nebude stačiť počet zápisov, kúp si ostrú verziu, príp. iný účtovný SW pre JU (napr.POHODA, MONEY, MRP).

http://www.kros.sk/alfaplus
0 0
erika134 erika134

erika134 je offline (nepripojený) erika134

to by mi najviac pomohlo,ale už nemám čas...Teraz potrebujem rýchlo urobiť peň.denník.Mám do okt. cca 115 položiek a potom je už platca dph a to práve neviem..Tam má cca 30-40 položiek. A hlavne neviem ktorý ten program by som si mala kúpiť,lebo robím si účtovníctvo sebe, mužovi, kamarátovi a teraz chce ešte jeden kamarát.To som mala úplne jednoduché,lebo sme všetci mávali PV,takže v pohode a teraz má manžel dph,takže sa to všetko rýchlo musím naučiť..Aký by mi najviac vyhovoval ten program?MRP sme mali v práci,ale mne sa moc nepáčil..
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

erika134 Pozri príspevok
to by mi najviac pomohlo,ale už nemám čas...Teraz potrebujem rýchlo urobiť peň.denník.Mám do okt. cca 115 položiek a potom je už platca dph a to práve neviem..Tam má cca 30-40 položiek. A hlavne neviem ktorý ten program by som si mala kúpiť,lebo robím si účtovníctvo sebe, mužovi, kamarátovi a teraz chce ešte jeden kamarát.To som mala úplne jednoduché,lebo sme všetci mávali PV,takže v pohode a teraz má manžel dph,takže sa to všetko rýchlo musím naučiť..Aký by mi najviac vyhovoval ten program?MRP sme mali v práci,ale mne sa moc nepáčil..
Veď manželovi ešte môžeš urobiť aj tento rok paušálne výdavky - nebol platitelom DPH celý rok, ak je to pre neho výhodné. Stiahni si tú demoverziu KROSu, tam sa DP s paušálnymi výdavkami robí podstatne ľahšie ako cez eDane. Alebo DP vypisuješ ručne ?
0 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :)
erika134 Pozri príspevok
práve som pozerala ten stiahnutý peň.denník a mám tam dané stĺpce:
VNZD:
-HIM
-daň z.pr.
-čerp.z.rez.
-dph
-os.spot.
-predd.daň.u úr.
-peň.dar,pôž.
-ostatné
-Os.spot.
-Peň.pôž.
-ostatné

a PNZD:
-úroky
-dph
-úvery
-peň.vklad
-ost.

poprosím ťa o radu, že ako by som mala zaúčtovať celé dph..napr.dala som do pokladne vklad 1200 eur a uhradila som v hot. 1200 eur s dph, základ je 1000 a dph 200..ako to mám celé zaúčtovať? A ktoré by som mohla zameniť tie stĺpce v PNZD a VNZD za platenie dph?

Však máš kolonku na DPH.
ak nakupuješ mat v hodnote 1200 zaúčtuješ:
1000 € ako mat.
200 € VNZD - DPH
1 0
erika134 erika134

erika134 je offline (nepripojený) erika134

to som už všetko prečítala,ale neviem aký by vyhovoval pre mňa ten program alfa plus štandard,alebo profes.? Len teraz by som aj tak chcela urobiť ten peň.denník v exceli a potom by som si zakúpila alfu..Nemám už čas,nakoľko musím rýchlo dokončiť PD...Poradíš mi,prosím s tými kolónkami v tom stiahnutom exceli? Tuším je to od radob1..
0 0
erika134 erika134

erika134 je offline (nepripojený) erika134

dp robím vždy ručne,lenže on sa stal dob.platcom dph kvôli nadmernému odpočtu na nákup- traktor + prísluš. a to je dosť vysoká suma než jeho príjem,takže neviem,či by som mu mohla urobiť len PV..a hlavne neviem,či by mu to prešlo cez daň.kontrolu..V skratke- má normálny príjem cca 12000 eur a tie výdavky sú dosť vysoké, takže mu budem odpisovať 4 roky a bude po celú tú dobu v strate..Tiež ma napadla tá myšlienka,že by som mu urobila len tie PV ak by bol dlhú dobu v strate,ale neviem,či môžem...
0 0
erika134 erika134

erika134 je offline (nepripojený) erika134

prosím ťa, poradíš mi v tomto probléme s PD?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Peňažný denník musí byť v súlade s Postupmi JU
http://www.porada.sk/t207043-zmena-p...-1-2013-a.html
0 0
erika134 erika134

erika134 je offline (nepripojený) erika134

Ja som stále robila len PV,tak som nemusela písať PD a teraz v tom mám nedostatky...Neviem kam mám teda písať manželové pd ako nákup jaz.potrieb,žiarovky,nd na traktor,ohrady,mäs.potreby,proste nákup len na jeho osobnú spotrebu nie na ďalší predaj..A teraz je dob.platca dph od okt. a to neviem ako mám rozdelovať,napr. nákup v hot.cca 1200 eur, základ 1000 a dph 200,- to všetko mám dať ako do peň.den.?
0 0
erika134 erika134

erika134 je offline (nepripojený) erika134

lenže som tu nová a neviem ako sa to tu všetko odpisuje...prepáčte! A nemôžem urobiť PV, ale PD. Tak preto sa pýtam na tieto otázky,aby ste mi prosím poradili..
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Baby však si stiahnite z Krosu demo verziu a možno Vám postačí . Tam je pekne aj peňažný denník .
0 0
erika134 erika134

erika134 je offline (nepripojený) erika134

bohužiaľ ja som účtovníčka...Ja som to tu všetko zisťovala a viem,čo kam mám dať,len by som potrebovala poradiť to s tými jeho výdavkami kam presne to mám začleniť v PD a hlavne tú dph,lebo to naozaj neovládam...Stačí mi ak mi niekto napíše,že či mám dať celú tú sumu napr.1200 eur ako výdaj v hot. a potom ako začleniť ten základ a dph..
0 0
Načítať ďalšie