Zavrieť

Porady

2% z dani

Ahojte,

dovolte aby som sa informoval ci vobec ma vyznam podavat formular na 2% z dane pokial neplatim ziadnu dan?

Podla logiky to nema vyznam, len by som rad pomohol ked by to malo vyznam, preto sa potrebuje uistit.

Dakujem.

M.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    CHIC je offline (nepripojený) CHIC

    CHIC
    KEJKA Pozri príspevok
    Tomu neverím. Keby to bola pravda tak mi v eDane ukaže nulu ale žiada ten doplatok.
    Aj v RZD musim zam-com strhnut aj par centov.
    Len ak dan vypocitana nepresiahne uvedenú sumu tak sa neplatí v mojom pripade sa jedna o nedoplatok nie o vypočítanú daň.
    Ale našla som si to oznámenie o čislach uctov - je na moje rč nie DIČ takze nebude problem doplatiť len poplatok za uhradu bude vyšší ako nedoplatok
    RZD a DP je predsa rozdiel. §46 posledná veta hovorí jasne: "Daň sa neplatí, ak daň na úhradu vypočítaná v daňovom priznaní nepresiahne sumu 3,32 eur".
    Co sa tyka RZD tam zakon v §38 jasne hovori ze zamestnancovi musis zrazit centove nedoplatky ak chcu poukazat 2%.

    http://www.finance.sk/spravy/finance...emusia-platit/

    http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov..._2percenta.pdf
    Naposledy upravil CHIC : 10.03.13 at 13:40 Dôvod: uprava odkazu na drsr
    Priklad.jpg  
    KEJKA Ďakujem, veľmi mi to pomohlo.

    juraj:-) je offline (nepripojený) juraj:-)

    juraj:-)
    a v prípade ze mám TPP a tiež som aj SZČO kde v praci odvádzam dan, ale zo živnosti nebudem, DP si musim podať sám. Tu sa dá darovať 2% ?

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    podáš DP typ B a keď ti vyjde daň na r. 97, tak vyplníš oddiel XIII.
    Vtedy sa už nevyplňuje zvlášť formulár - vyhlásenie o poukázaní dane.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    juraj:-) Pozri príspevok
    a v prípade ze mám TPP a tiež som aj SZČO kde v praci odvádzam dan, ale zo živnosti nebudem, DP si musim podať sám. Tu sa dá darovať 2% ?
    a priamo v tlačive DP (v prísl riadku) máš uvedené - ža aká je minimálna hranica - 3,32 eur. Ak nemáš ani toľko - tak nemáš čo darovať! Ak áno - napíšeš tam, že komu

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    aby boli tie 2% poukázané, musí byť daň aj zaplatená. teraz sa mi stalo pri DPFO A po rokoch, že mám doplatiť 6 centov.
    Mala som radšej požiadať o ročné zúčtovanie, len už je neskoro.
    Môžem požiadať, aby to za mňa zaplatila firma a strhla mi to zo mzdy, aj ked mi RZD nerobili?
    A vystavia mi potvrdenie o zaplatení dane?
    Podľa mňa nie, firma platí na svoj účet, ja to musím vyrovnať na svoj "pridelený" účet, či ako?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    posúvam
    ešte mám problém, že som prestala podávať DPFO B - na DIČ som dostala č.účtov
    podávam DPFO A na rodné číslo - ak sa rozhodnem doplatiť tých 6 centov - uhradím na účet, ktorý som dostala na DIČ?

    CHIC je offline (nepripojený) CHIC

    CHIC
    KEJKA Pozri príspevok
    aby boli tie 2% poukázané, musí byť daň aj zaplatená. teraz sa mi stalo pri DPFO A po rokoch, že mám doplatiť 6 centov.
    Mala som radšej požiadať o ročné zúčtovanie, len už je neskoro.
    Môžem požiadať, aby to za mňa zaplatila firma a strhla mi to zo mzdy, aj ked mi RZD nerobili?
    A vystavia mi potvrdenie o zaplatení dane?
    Podľa mňa nie, firma platí na svoj účet, ja to musím vyrovnať na svoj "pridelený" účet, či ako?
    Daň na úhradu sa neplatí, ak nepresiahne 3,32 eura, a to aj vtedy, ak daňovník použije postup podľa §50 zákona.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    CHIC Pozri príspevok
    Daň na úhradu sa neplatí, ak nepresiahne 3,32 eura, a to aj vtedy, ak daňovník použije postup podľa §50 zákona.
    Tomu neverím. Keby to bola pravda tak mi v eDane ukaže nulu ale žiada ten doplatok.
    Aj v RZD musim zam-com strhnut aj par centov.
    Len ak dan vypocitana nepresiahne uvedenú sumu tak sa neplatí v mojom pripade sa jedna o nedoplatok nie o vypočítanú daň.
    Ale našla som si to oznámenie o čislach uctov - je na moje rč nie DIČ takze nebude problem doplatiť len poplatok za uhradu bude vyšší ako nedoplatok

    Benko je offline (nepripojený) Benko

    Benko
    Ak chcem dať 2% dane, musím podať DP k 31.3.2013 alebo môžem neskôr?
    Ide o príjem SZČO zo zahraničia.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Musis oznámiť odklad z uvedeného dovodu a mozes určiť prijimateľa tvojich 2%

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.