Zavrieť

Porady

Zrážky zo mzdy

Ahojte,

chcela by som Vás pekne poprosiť o pomoc pri výpočte zrážok zo mzdy.

Mám zamestnanca, ktorý má dlh v Home credit, obdržala som dokument, na základe ktorého žiadajú vyplatenie zrážok zo mzdy v nimi presne stanovenej sume 55 EUR za mesiac (dvojnásobok bežnej splátky - ktorú ale 2 mesiace nezaplatil). Dohoda, ktorú tam podpísal bola robená na základe §551 Občianskeho zákonníka. Túto žiadosť o vykonanie zrážok som obdržala v decembri 2012. Celkový dlh je v tomto prípade cca 400 EUR.

Teraz vo februári 2013 som obdržala ďalší dokument Žiadosť o vykonávanie zrážok zo mzdy, tentoraz od firmy Cetelem. V tomto prípade boli papiere spísané tiež podľa § 551 Obč. zákonníka, žiadajú, aby som robila zrážky v maximálnom možnom rozsahu. (dlh je cca 1300 EUR).

Zamestnanec žije sám, nemá manželku, ani deti.

Postupujem správne, ak najprv splácam dlh spoločnosti Home credit ( každý mesiac mu stiahnem zo mzdy 55 EUR až kým sa dlh nesplatí) a až následne začnem robiť zrážky zo mzdy pre spoločnosť Cetelem? Alebo treba vykonávať zrážky súčasne??


Ak by bola jeho čistá mzda napr. 500 EUR, stiahnem nepostih. časť v sume 116,74 EUR, dostanem čiastku 383,26 EUR. Z tejto sumy odrátam 291,87 EUR (max. limit), dostanem 91,39 EUR navyše k zrazeniu.
Ak sumu 291,87 EUR rozdelím na 3 tretiny, je to tak, že z prvej tretiny 97,29 EUR vezmem 55 EUR a tie zrazím?? To znamená, že zamestnanec dostane všetko ostatné k výplate? Celkovo 328,26 EUR mu zašlem na účet? Prosím Vás o pomoc, nie som v tejto problematike dobrá :-(
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mmeennoo je offline (nepripojený) mmeennoo

    mmeennoo
    Mne to vychádza nasledovne: Celkom máš na zrážky 188,68 EUR, z čoho 55 EUR pošleš Home Creditu na základe dohody o zrážkach a zbytok 133,68 pošleš Cetelemu. Povinnému pôjde na účet 311,72 EUR.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.