Zavrieť

Porady

daňový bonus u inv.dochodcu

Najprv chcem poďakovať všetkým, ktorý reagovali na moju predchádzajucu otázku. Ale všetci píšete ze sa výchádza zo 6násobku min.mzdy a na Daňovom úrade mi vraveli ze zo 6nasobku zivotného minima t.j zo sumy 39600 pre normalneho človeka a 50% z 39600 pre inv. dochodcu a že sa vychadza z prijmu v hrubom. Takže ak zarobil inv.doch. 25600 ma teda nárok?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    "Ale všetci píšete ze sa výchádza zo 6násobku min.mzdy a na Daňovom úrade mi vraveli ze zo 6nasobku zivotného minima t.j zo sumy 39600 "
    39600 je 6 nás. min.mzdy a nie život. minima
    39600= (6500*9+6900*3)/2= 6* priemerná min. mzda za r. 2005

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    MilanH
    Najprv chcem poďakovať všetkým, ktorý reagovali na moju predchádzajucu otázku. Ale všetci píšete ze sa výchádza zo 6násobku min.mzdy a na Daňovom úrade mi vraveli ze zo 6nasobku zivotného minima t.j zo sumy 39600 pre normalneho človeka a 50% z 39600 pre inv. dochodcu a že sa vychadza z prijmu v hrubom. Takže ak zarobil inv.doch. 25600 ma teda nárok?
    Posúdenie nároku na DB sa odvíja od MM a nie od životného minima.
    Nárok spĺňa ten daňovník, ktorý dosiahol príjem vo výške 1/2 MM - t.j. 39600
    - pri "čiastočným invalidoch" - miera postihnutia do 70% je to príjem vo výške 75% t.j. 29700
    - pri "plných" invalidoch - miera postihnutia nad 70% je to príjem vo výške 50% t.j. 19800,-.
    Rada pre budúcnosť: netreba otvárať novú tému - v tomto sa mohlo pokračovať v otvorenej téme a bolo by to všetko pokope.

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    "50% z 39600 pre inv. dochodcu a že sa vychadza z prijmu v hrubom. Takže ak zarobil inv.doch. 25600 ma teda nárok?"

    Podľa §35 odst.5 ak sa na zamestnanca vzťahujú ustanovenia o min. mzde podľa osobitného predpisu, zohľadňuje sa táto min.mzda aj pri posudzovaní nárokov na DB, a to v tých mesiacoch, v kt. sa tieto ustanovenia na nich vzťahujú.
    Teda ak je človek inv. dôch od 01012005 do 31122005 potom, nárok na DB sa porovnáva s hodn 50% z 39600, t.j.19800.
    25600 je v zmysle toho dostatočné pre uplatnenie DB.

    Doplňujem, že tak ako píše "pepa" v príp. čiast.inv.dochodcu je to 75 %.(zákon o min.mzde).
    Naposledy upravil Milan Benka : 06.03.06 at 08:19

    daňový bonus u inv.dochodcu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.