Zavrieť

Porady

Súkromné autá

Sme s.r.o., na služobné cesty používame aj súkromné autá pracovníkov. Treba aj tie po skončení pr. cesty odhlasovať?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    elmajka Pozri príspevok
    Sme s.r.o., na služobné cesty používame aj súkromné autá pracovníkov. Treba aj tie po skončení pr. cesty odhlasovať?
    Nie, ani predtým nebolo treba oznámiť vznik ani zánik použív. súkromných MV zamestnancov.

    n.babnic je offline (nepripojený) n.babnic

    n.babnic
    Dobrý deň, potrebovala by som veľmi súrne poradiť. Dala som sa nato, že kamaratovi - SZČO spravím tento rok DP. Som začínajúca účtovníčka veľa skúseností nemám a s JU už vôbec nie. Kamarát, ktorému robím DP je ako som už spomínala je SZČO a pracuje v zahraničí, keď som mu porovnala príjmy s výdavkami víde mu platiť dosť vysoká daň. Na začiatku som si myslela, že s tým nebude problém keďže auto ktoré používa nie je napísané na neho urobím zmluvu o zapožičaní auta a spravím mu k tomu cesťáki. Mám však problém nezaplatil za rok 2012 daň z motorových vozidiel. Neviete mi niekto poradiť, čo s tým? ako by som mu vedela znížiť základ dane?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    To, že nemá prihlásené vozidlo, priamo nesúvisi s uplatňovaním nákladov naň. Za nesplnenie oznamovacej povinnosti a nezaplatenie dane bude sankcia.

    n.babnic je offline (nepripojený) n.babnic

    n.babnic
    To mi je úplne jasné, práve preto mu to tam nechcem dávať aby mu nenaparili pokutu, keď to bude niekto kontrolovať

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    n.babnic Pozri príspevok
    To mi je úplne jasné, práve preto mu to tam nechcem dávať aby mu nenaparili pokutu, keď to bude niekto kontrolovať
    Ak Ti to je úplne jasné, tak potom?

    n.babnic je offline (nepripojený) n.babnic

    n.babnic
    To mi je úplne jasné, práve preto mu to tam nechcem dávať aby mu nenaparili pokutu, keď to bude niekto kontrolovať

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.