Zavrieť

Porady

Predaj handmade výrobkov a zamestnanie manželky

Dobrý deň,
chcem predávať svoje handmade výrobky prostredníctvom manželovej firmy (má v podnikaní zapísané sprostredkovanie predaja, aj maloobchod). Ja som zamestnaná v s.r.o., teda som dôchodkovo poistená, chcem si len overiť či by som pre neho mohla vyrábať takéto výrobky, on by ich predával ... jedná sa o príležitostný predaj a výrobu ...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Janusa je offline (nepripojený) Janusa

    Janusa
    takže dnes som bola na živnostenskom a dala som tam dopísať Textilnú výrobu - tá obsahuje veľa možností, pani povedala že takto to bude dobre ...
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    korela Presne tak. Práve pre tie možnosti.
    kopretinka odpovedáš na koment starý 3,5 roka............
    korela Viem čítať. Ja som vytiahla tému na svetlo. Dobre, že zadávateľka dala spätnú väzbu, pretože uviedla vecnú informáciu.
      zbaliť

    Janusa je offline (nepripojený) Janusa

    Janusa
    hľadám ale našlo mi len jednu tému a tam nie je čo by som potrebovala ... ak máš link tak daj ...

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    rieši sa to aj na hand made portáloch,mala by si mať živnosť na výrobu a predaj

    Janusa je offline (nepripojený) Janusa

    Janusa
    no to chcem práve vedieť či stačí mať napísanú v živnosti sprostredkovanie a či ja môžem túto prácu pre manžela vkonávať príležitostne bez odmeny ... nechcem si ja zakladať živnosť

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    nech si rozšíri živnosť o výrobu hand made výrobkov.čo konkrétne vyrábaš?

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    Janusa Pozri príspevok
    háčkujem detské veci ...
    ale výroba háčkovaného oblečenia nie je príležitostná výroba ani príležitostný predaj.

    Janusa je offline (nepripojený) Janusa

    Janusa
    a prečo? ... neviem teda či tomu dobre rozumiem, jedná sa mi o to či treba manželovi dopísať do živnosti aj "výrobu háčkovaných výrobkov" alebo stačí ak tam má tie všetobecné, kúpa a predaj - maloobchod ... a ja by som pre neho tieto výrobky robila, som dôchodkovo poistená preto ma nemusí zamestnať ak mi nebude dávať odmenu ... príležitostnou výrobou a predajom myslím fakt, že nie každý mesiac budem robiť, je to pár kúskov ... ale možno ak sa to rozbehne tak budem robiť aj viac ... on by normálne nakupoval vlnu a iný materiál do nákladov ...

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    Janusa Pozri príspevok
    a prečo? ... neviem teda či tomu dobre rozumiem, jedná sa mi o to či treba manželovi dopísať do živnosti aj "výrobu háčkovaných výrobkov" alebo stačí ak tam má tie všetobecné, kúpa a predaj - maloobchod ... a ja by som pre neho tieto výrobky robila, som dôchodkovo poistená preto ma nemusí zamestnať ak mi nebude dávať odmenu ... príležitostnou výrobou a predajom myslím fakt, že nie každý mesiac budem robiť, je to pár kúskov ... ale možno ak sa to rozbehne tak budem robiť aj viac ... on by normálne nakupoval vlnu a iný materiál do nákladov ...
    Ak by predával hotové veci,tak musí mať doklad o nadobudnutí,a ak si to chce dať do nákladov,tak to nemôže robiť ako sprostredkovanie, nech si rozšíri živnosť na výrobu háčkovaného oblečenia,asi to bude najjednoduchšie.

    korela je offline (nepripojený) korela

    korela
    Asi netreba až tak špecifikovať, zrejme textilná výroba, veď sa pozri do Živnostenského zákona. Háčkovanie na manžela by bolo ako päsť na oko, to je logické. Ak to nebudete skupovať z polovice okresu od babiek. Potom sa dobrých ciest nikdy nedočkáme, napr.

    Janusa je offline (nepripojený) Janusa

    Janusa
    nie je to len mojich "pár" kúskov, ale nechcem to predávať načierno lebo človek nikdy nevie ...
    korela Tak jednoducho vybrať textilnú výrobu.

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    textilná výroba je strašne široký pojem,asi to teba upresniť-odevná výroba 6.2.1 Výroba vrchného ošatenia vyrobeného z tkaného pleteného, háčkovaného a netkaného textilu
    http://www.podnikam.webnoviny.sk/zoz...riemysel/15866

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.