Zavrieť

Porady

Daňový bonus

Dobrý večer, potreboval by som poradiť v r.2012 som mal príjem zo živnosti 2000 e (ZD) a príjem zo zahraničia 5000 e (zdanene v zahraničí) Môžem účtovať v Paušálnych vydajoch alebo musím v JU.Chcem si uplatniť DB Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Fokus je offline (nepripojený) Fokus

    Fokus
    Dobrý večer, potreboval by som poradiť v r.2012 som mal príjem zo živnosti 2000 e (ZD) a príjem zo zahraničia 5000 e (zdanene v zahraničí) Môžem účtovať v Paušálnych vydajoch alebo musím v JU.Chcem si uplatniť DB Ďakujem
    Anik o paušálych výdajoch sa neučtuje to sa len jednoducho uplatňuje. Účtovanie a paušál sú dve rozdielne veci

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    tých 5000 eur je zo závislej činnosti, alebo živnosť
    aj keď v podstate nič to nemení na tom, že zo živnosti môžeš uplatniť paušálne výdavky
    k zahraničnému príjmu ak bol preukázateľne zdanený môžeš vyňat
    Naposledy upravil Anik : 08.03.13 at 22:18

    Fokus je offline (nepripojený) Fokus

    Fokus
    daňový bonus /o.i.podmienkou na získanie je príjem 6xmin.mzda=1963,20 € a kladný základ dane/ -

    Mám ešte malý dotaz-príjem zo živnosti 2000 eur/bruto stačí na uplatnenie DBv PV

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Fokus Pozri príspevok
    daňový bonus /o.i.podmienkou na získanie je príjem 6xmin.mzda=1963,20 € a kladný základ dane/ -

    Mám ešte malý dotaz-príjem zo živnosti 2000 eur/bruto stačí na uplatnenie DBv PV
    Stačí.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Fokus Pozri príspevok
    daňový bonus /o.i.podmienkou na získanie je príjem 6xmin.mzda=1963,20 € a kladný základ dane/ -

    Mám ešte malý dotaz-príjem zo živnosti 2000 eur/bruto stačí na uplatnenie DBv PV
    a ten základ dane je kolko ?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Fokus Pozri príspevok
    -40 percent :1200 e

    máš kladný základ dane a teda nárok na DB za celý rok (ak dieťa splňa ostatné podmienky)

    ak si však na odvodoch zaplatil viac ako 1200€, nárok na DB ti nevznikne, lebo vykážeš stratu.

    Fokus je offline (nepripojený) Fokus

    Fokus
    živnosť som mal iba dva mesiace a odvody do SP som neplatil
    a zo ZP mam Dilemu ,lebo vtom čase som pracoval v Rakúsku.

    Musim to v DP uvádzať ?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Fokus Pozri príspevok
    živnosť som mal iba dva mesiace a odvody do SP som neplatil
    a zo ZP mam Dilemu ,lebo vtom čase som pracoval v Rakúsku.

    Musim to v DP uvádzať ?
    V Rakusku si pracoval na prac.zmluvu (ako zamestnanec) ? Poberal si tam aj daňový bonus na deti ?

    Fokus je offline (nepripojený) Fokus

    Fokus
    V Rakusku som pracoval na prac.zmluvu (ako zamestnanec) ? nepoberal som tam daňový bonus na deti ?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Fokus Pozri príspevok
    V Rakusku som pracoval na prac.zmluvu (ako zamestnanec) ? nepoberal som tam daňový bonus na deti ?
    Aj tento príjem treba uviesť v DP typu B na Slovensku. Pri príjme z Rakúska uplatníš metodu vyňatia príjmov. Ak by si bol poberal DB aj v Rakúsku, na Slovensku ho musíš zdaniť ako príjem z § 8.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Fokus Pozri príspevok
    to som vedel . Veľmi pekne ďakujem
    Nárok na DB na Slovensku by ti vznikol aj z príjmov zo záv.činnosti z Rakúska, ak dosiahli aspoň 6-násobok min.mzdy.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Fokus Pozri príspevok
    Tak to som nevedel!
    Takže som nemusel mať vôbec živnosť ?
    ak si ju zakladal len kvoli DB - nemusel si.

    Fokus je offline (nepripojený) Fokus

    Fokus
    Nezakladal som ,mal som ju prerušenú a práca v Rakúsku sa len pritrafila .Ale dobra rada do budúcna . Vďaka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.