Zavrieť

Porady

Mam sancu vybavit nejake peniaze na mamu?

Konci mi materska a do prace nemam sancu ist s dvomi malymi detmi a mam aj doma mamu ktorej pomaham a ona by deti sama nezvladla.Chcela by som sa spytat ci by bola nejaka sanca vybavit nejake peniaze na mamu ktora ma 68 rokov,problemy s plucami,cukrovku a pred dvomi rokmi mala uraz takze mala rozbite jablcko v kolene a laket takze teraz nohu nezohne a ruku nevystie takze je pomaham a aj ju vsade vozim lebo ta noha je oslabnuta a boji sa ist niekam sama.Neviem kam mam ist najprv so ziadostou a ci to ma vobec vyznam vybavovat.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Ak máš na mysli nejaké kompenzácie z dôvodu zdravotného stavu - tak to sa vybavuje na UPSVaR . Musela by byť posudkovou komisiou uznaná ako ŤZP.
    priložím ti zákon - dobre by bolo pozrieť - čo by vo vašom prípade prichádzalo do úvahy - záleží od jej zdravotného stavu (aby si bola trošku zorientovaná) - a až potom ísť na UPSVaR ! http://www.zakonypreludi.sk/zz/2008-447

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    sobica Pozri príspevok
    Díky moc. Splietala niečo ohľadom platenia odvodov z dohôd. Dokona mi tvrdila, že žena na rodičovskom príspevku nemôže pracovať. Na základe toho som vedela, že asi neni dobre informovaná.... Ale keďže s opatrovateľským príspevkom nemám skúsenosti, radšej som sa spýtala múdrejších hláv Tak idem pozrieť zákon, aby som mohla argumentovať paragrafmi Ešte raz ďakujem
    Možnosť pracovať pori poberaní príspevku za opatrovanie je tak, ako aj doteraz (aj riadny PP môže byť) tam je obmedzenie len výškou príjmu.
    No a poistenie - to už je druhá vec. platí zákon o SP (ale na to si sa ani nepýtala, ale v podstate tiež platí to, čo aj predtým)

    sobica je offline (nepripojený) sobica

    sobica
    Dobrý deň, prosím Vás dá sa ešte popri opatrovateľkom príspevku vykonávať prácu na dohodu? Pani na úrade práce mi povedala, že už táto možnosť nieje. Veľmi pekne ďakujem

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    sobica Pozri príspevok
    Dobrý deň, prosím Vás dá sa ešte popri opatrovateľkom príspevku vykonávať prácu na dohodu? Pani na úrade práce mi povedala, že už táto možnosť nieje. Veľmi pekne ďakujem
    a spýtala si sa - že prečo? ... zákon máš vyššie priložený - tak si skontroluj
    Môže mať aj riadny PP.

    sobica je offline (nepripojený) sobica

    sobica
    Díky moc. Splietala niečo ohľadom platenia odvodov z dohôd. Dokona mi tvrdila, že žena na rodičovskom príspevku nemôže pracovať. Na základe toho som vedela, že asi neni dobre informovaná.... Ale keďže s opatrovateľským príspevkom nemám skúsenosti, radšej som sa spýtala múdrejších hláv Tak idem pozrieť zákon, aby som mohla argumentovať paragrafmi Ešte raz ďakujem

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    skúsiť vybaviť opatrovateľský príspevok

    Mam sancu vybavit nejake peniaze na mamu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.