Zavrieť

Porady

daňový bonus na deti, ktoré žijú v zahraničí

Dobrý deň,

riešim problém daňového bonusu na deti, ktoré žijú v Rakúsku, tam navštevujú školu a matka pracuje taktiež v Rakúsku. Ale trvalý pobyt majú na Slovensku v byte, ktorý zároveň prenajímajú. Takže je povinná podať DP na Slovensku. Neviem, či tento problém riešim správne myslím ohľadom tohto bonusu, že nárok má aj na Slovensku( k žiadosti v tom prípade predložím rodné listy? potvrdenie o návšteve školy v Rakúsku?prídavky poberá v Rakúsku), ale pokiaľ má väčšinu záujmov v Rakúsku nakoľko je tam zamestnaná a žije tam síce na prechodnom pobyte s deťmi nemala by požiadať o určenie rezidencie a tým pádom by všetko zdaňovala len v Rakúsku?
Je to môj názor, len neviem, či sa nemýlim ak budem rada, keď ma niekto s takýmito skúsenosťami usmerní. Viem, že sa už aj písalo, že niektoré štáty nechcú týchto ľudí prijať ako rezidentov
ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danuulienka je offline (nepripojený) Danuulienka

    Danuulienka
    DIČ má samozrejme určené a ešte menila adresu trvalého pobytu na SK a
    nenahlásila to Dú, čo si myslím,že takúto zmenu je povinná nahlásiť

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    na ten prenájom je prihlásená na DÚ a má DIČ?
    Ak áno, má trvalý pobyt na SVK, prenajímala by tu byt tak aj keby mala určenú rezidenciu v Rakúsku tam by zdaňovala celosvetové príjmy - živnosť v AT + prenájom na SVK. Na SVK len príjmy z prenájmu.
    Alebo to bude opačne na SVK AT živnosť + prenájom a v AT iba živnosť-predpokladám,že podáva DP aj v AT.

    Danuulienka je offline (nepripojený) Danuulienka

    Danuulienka
    áno podáva aj v AT priznanie a na SK dáva príjem z prenájmu, ale upozornila som ju,
    že je povinná vpísať aj príjem z AT aj keď je vyňatý, ale mal by v DP byť. Neviem ešte
    mi nikto nedal odpoveď na ten daňový bonus

    daňový bonus na deti, ktoré žijú v zahraničí

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.