Zavrieť

Porady

Položky zvyšujúce (znižujúce stratu) základ dane § 17... v daňovom priznaní

Dobrý večer,
prosím o radu, v daňovom priznaní za rok 2012 sa položky zvyšujúce (znižujúce stratu) základ dane § 17... v daňovom priznaní neuvádzajú (strana 4 riadok 41 a 42)? Mám nájomné zaplatené v roku 2012 týkajúce sa roku 2013, uvádzam ho už len vo výdavkoch za rok 2012 a nerozlišujem akého obdobia sa týka nájom? Účtujem v sústave jednoduchého účtovníctva. Alebo to treba niekde zvlášť uviesť?

Ďakujem za odpovede.
Pekný večer
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    beatam je offline (nepripojený) beatam

    beatam
    [QUOTE=Tweety;2273220]
    beatam Pozri príspevok
    Nájomné ste mali časovo rozlíšiť. Nie je nákladom roka 2012.
    Účtuje v jednoduchom účtovníctve.

    beatam je offline (nepripojený) beatam

    beatam
    Nájomné je platené právnickej alebo fyzickej osobe? Lebo časovo sa rozlišuje zaplatené nájomné fyzickej osobe (§19, ods.4)

    beatam je offline (nepripojený) beatam

    beatam
    Podľa poučenia na vyplnenie DP (strana 3) - riadky 41 a 42 a riadky 48 až 51 vypĺňa len daňovník, ktorý účtuje v sústave podvojného účtovníctva.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    beatam Pozri príspevok
    Podľa poučenia na vyplnenie DP (strana 3) - riadky 41 a 42 a riadky 48 až 51 vypĺňa len daňovník, ktorý účtuje v sústave podvojného účtovníctva.
    alebo podáva DDP

    Misela19 je offline (nepripojený) Misela19

    Misela19
    Nájomné je platené právnickej osobe. Bola som na školení minulý rok a preto som to nájomné rozlišovala časovo... Čo teraz? Podať dodatočné za minulý rok aby to tam nefigurovalo?
    A nie je to DDP.
    Ďakujem za informácie. A práve preto, že som si prečítala k riadkom 41, 42... vysvetlenie som položila túto otázku.

    Vďaka

    beatam je offline (nepripojený) beatam

    beatam
    [QUOTE=Misela19;2272379]Dobrý večer,
    prosím o radu, v daňovom priznaní za rok 2012 sa položky zvyšujúce (znižujúce stratu) základ dane § 17... v daňovom priznaní neuvádzajú (strana 4 riadok 41 a 42)? Mám nájomné zaplatené v roku 2012 týkajúce sa roku 2013, uvádzam ho už len vo výdavkoch za rok 2012 a nerozlišujem akého obdobia sa týka nájom. Účtujem v sústave jednoduchého účtovníctva.

    keď je to uhradené PO

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    [QUOTE=beatam;2273212]
    Misela19 Pozri príspevok
    Dobrý večer,
    prosím o radu, v daňovom priznaní za rok 2012 sa položky zvyšujúce (znižujúce stratu) základ dane § 17... v daňovom priznaní neuvádzajú (strana 4 riadok 41 a 42)? Mám nájomné zaplatené v roku 2012 týkajúce sa roku 2013, uvádzam ho už len vo výdavkoch za rok 2012 a nerozlišujem akého obdobia sa týka nájom. Účtujem v sústave jednoduchého účtovníctva.

    keď je to uhradené PO
    Nájomné ste mali časovo rozlíšiť. Nie je nákladom roka 2012.

    Položky zvyšujúce (znižujúce stratu) základ dane § 17... v daňovom priznaní

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.