Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie dane

Zdravím, môžem vykonať ročné zúčtovanie dane zamestancovi, ktorý u nás skončil pracovný pomer k 31.12.2012?
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ÁNo, ak oň v termíne požiadal, tak áno.
0 0
Kudol Kudol

Kudol je offline (nepripojený) Kudol

Tweety Pozri príspevok
ÁNo, ak oň v termíne požiadal, tak áno.
Dakujem
0 0
ZUZULAZU ZUZULAZU

ZUZULAZU je offline (nepripojený) ZUZULAZU

Možem vykonať ročné zúčtovanie dane zamestnancovi ktory je u nas zamestnany na TPP, ale okrem toho bol zamestnany v dvoch firmach na dohodu? Potvrdenia od zamestnavatelov mam.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ZUZULAZU Pozri príspevok
Možem vykonať ročné zúčtovanie dane zamestnancovi ktory je u nas zamestnany na TPP, ale okrem toho bol zamestnany v dvoch firmach na dohodu? Potvrdenia od zamestnavatelov mam.
ÁNo, samozrejme.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

ZUZULAZU Pozri príspevok
Možem vykonať ročné zúčtovanie dane zamestnancovi ktory je u nas zamestnany na TPP, ale okrem toho bol zamestnany v dvoch firmach na dohodu? Potvrdenia od zamestnavatelov mam.
áno, ak požiadal do 15 02 2013, má aj do vtedy vystavené potvrdenia.........
1 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

ZUZULAZU Pozri príspevok
Možem vykonať ročné zúčtovanie dane zamestnancovi ktory je u nas zamestnany na TPP, ale okrem toho bol zamestnany v dvoch firmach na dohodu? Potvrdenia od zamestnavatelov mam.
Aký je dátum vystavenia na Potvrdení o zdanitelnom príjme ?
0 0
ZUZULAZU ZUZULAZU

ZUZULAZU je offline (nepripojený) ZUZULAZU

dakujem. ma obe potvrdenia vystavene s datumom 31.1. mozem mu vykonat rocne zuctovanie aj v marcovej vyplate?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

ZUZULAZU Pozri príspevok
dakujem. ma obe potvrdenia vystavene s datumom 31.1. mozem mu vykonat rocne zuctovanie aj v marcovej vyplate?
ano, môžeš
0 0
ZUZULAZU ZUZULAZU

ZUZULAZU je offline (nepripojený) ZUZULAZU

dakujem
0 0
Profint Profint

Profint je offline (nepripojený) Profint

Dobrý deň,
môžem vykonať ročné zúčtovanie dane zamestnancovi, ktorý odišiel do dôchodku ku dňu 25.6.2012 a aj ukončil pracovný pomer k tomuto dátumu?
Má nárok na nezdaniteľnú časť základu dane za celý rok?

´Dakujem.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Profint Pozri príspevok
Dobrý deň,
môžem vykonať ročné zúčtovanie dane zamestnancovi, ktorý odišiel do dôchodku ku dňu 25.6.2012 a aj ukončil pracovný pomer k tomuto dátumu?
Má nárok na nezdaniteľnú časť základu dane za celý rok?

´Dakujem.
Ak požiadal o RZD do 15.2. - musíš.
Keďže nebol poberatelom SD k 1.1.2012, má nárok na uplatnenie ročnej NČZD
0 0
Profint Profint

Profint je offline (nepripojený) Profint

Ďakujem, veľmi pekne.
Už sa toľko toho popísalo, že som stratila istotu.
0 0
psps psps

psps je offline (nepripojený) psps

Zamestnancom vyšli z RZ nedoplatky vo výške od 0,02 do 0,07 E. Viem, že do 3,32 sa daň neplatí pri daňovom priznaní, ale je to tak aj pri ročnom zúčtovaní? Nemusím im to strhať z výplaty?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

A pozerala si §38 Zákona o dani z príjmov?

(7) Daňový nedoplatok vyplývajúci z ročného zúčtovania presahujúci sumu 3, 32 eura zráža zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) zamestnancovi zo zdaniteľnej mzdy najneskôr do konca zdaňovacieho obdobia, v ktorom sa vykonalo ročné zúčtovanie. Zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) odvedie zrazený daňový nedoplatok alebo zrazenú časť daňového nedoplatku správcovi dane v najbližšom termíne na odvod preddavkov na daň. Ak zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) postupoval podľa § 36 ods. 5, daňový nedoplatok vyplývajúci z ročného zúčtovania zníži o sumu daňového bonusu a zohľadní daňový nedoplatok aj v sume 3, 32 eura alebo nižšej ako 3, 32 eura. Ak zamestnanec uplatní postup podľa § 50, zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) zamestnancovi, v prípade, ak nebol daňový nedoplatok zaplatený v správnej výške znížením sumy daňového bonusu, zrazí aj daňový nedoplatok v sume 3, 32 eura alebo nižšej ako 3, 32 eura najneskôr do 30. apríla po skončení zdaňovacieho obdobia, za ktoré sa vykonalo ročné zúčtovanie.
0 0
psps psps

psps je offline (nepripojený) psps

Tweety Pozri príspevok
A pozerala si §38 Zákona o dani z príjmov?

(7) Daňový nedoplatok vyplývajúci z ročného zúčtovania presahujúci sumu 3, 32 eura zráža zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) zamestnancovi zo zdaniteľnej mzdy najneskôr do konca zdaňovacieho obdobia, v ktorom sa vykonalo ročné zúčtovanie. Zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) odvedie zrazený daňový nedoplatok alebo zrazenú časť daňového nedoplatku správcovi dane v najbližšom termíne na odvod preddavkov na daň. Ak zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) postupoval podľa § 36 ods. 5, daňový nedoplatok vyplývajúci z ročného zúčtovania zníži o sumu daňového bonusu a zohľadní daňový nedoplatok aj v sume 3, 32 eura alebo nižšej ako 3, 32 eura. Ak zamestnanec uplatní postup podľa § 50, zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) zamestnancovi, v prípade, ak nebol daňový nedoplatok zaplatený v správnej výške znížením sumy daňového bonusu, zrazí aj daňový nedoplatok v sume 3, 32 eura alebo nižšej ako 3, 32 eura najneskôr do 30. apríla po skončení zdaňovacieho obdobia, za ktoré sa vykonalo ročné zúčtovanie.
Takže ak to dobre chápem, ak si zamestnanec požiadal o potvrdenie a bude darovať 2% z daní, tak mu tieto centy strhnem z výplaty, inak netreba? (na daňových bonusom nevznikli ako preplatky ani nedoplatky)
Ja im to strhnem z výplaty, a mám pokoj. či nemôžem?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

psps Pozri príspevok
Takže ak to dobre chápem, ak si zamestnanec požiadal o potvrdenie a bude darovať 2% z daní, tak mu tieto centy strhnem z výplaty, inak netreba? (na daňových bonusom nevznikli ako preplatky ani nedoplatky)
Ja im to strhnem z výplaty, a mám pokoj. či nemôžem?
No veď v tom § je uvedené, že sa musí zraziť aj to málo, kedže chcú darovať % z daní.
0 0
beh beh

beh je offline (nepripojený) beh

ahojte, ZC má manželku invalidnú dôchodkynu, dostáva 246 € mes. t.j. 12x 246 ...2952 € ročne, može si uplatnit ZC nezd. cast na manzelku?
rozdiel 3644,74-2952 t.j.692,74 €?
A este otazka, tento zamestnanec dostal z urbáru 50 € za pôdu, ja som toho nazoru, ze mu nemozem robit RZD, ale musi si podat DP typ B, alebo sa mylim?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

beh Pozri príspevok
ahojte, ZC má manželku invalidnú dôchodkynu, dostáva 246 € mes. t.j. 12x 246 ...2952 € ročne, može si uplatnit ZC nezd. cast na manzelku?
rozdiel 3644,74-2952 t.j.692,74 €?
A este otazka, tento zamestnanec dostal z urbáru 50 € za pôdu, ja som toho nazoru, ze mu nemozem robit RZD, ale musi si podat DP typ B, alebo sa mylim?
invalidný dôchodok sa zahrňa do vlastného príjmu manželky. Uplatníš si rozdiel
1 0
beh beh

beh je offline (nepripojený) beh

dakujem, cite zamestnancovi mozem uplatnit rozdiel 692,74 €, a ako to je ked dostal 50€ z urbáru, ma si spravit sám DP FO typu B alebo to mozem spravit cez roč.zúct. dane?
0 0
irena249 irena249

irena249 je offline (nepripojený) irena249

Zamestnantkyňa nastúpila od 6/2012 na MD. V ročnom zúčtovaní dane som jej odpočítala NČZD za 6-12/2012, tiež som jej zadala doplatok daňového bonusu na staršie dieťa za 6-12/2012, je to tak ok? Vychádza jej preplatok dane cca 550 €, je to tak správne? ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať