Zavrieť

Porady

Dan z predaja bytu.

dobry den.Manzelka dostala byt od jej mamky darovanim.o dva mesiace nato sme sa zosobasili a o dalsie dva mesiace sme cakali prirastok tak sme sa rozhodli prestahovat do vacsieho bytu.ten jej darovany sme predali a nasledne sme kupili vacsi a drahsi na ktory sme si zobrali hypoteku teda na tu cast o kolko bol drahsi.a moja otazka znie platime dan z predaja bytu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Advokát pôsobiaci od roku 1991 najmä v oblasti obchodného, občianskeho, pracovného, medicínskeho a farmaceutického práva ako aj v iných oblastiach práva v SR. ...viac JUDr. Pavol Kollár
    Ak predáte darovaný byt podľa toho ako to uvádzate, neplatíte daň z predaja bytu. Vychádzam z ustanovenia § 8 ods. 5 Zákona o daniach z príjmov č. 595/2003 Z.z.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    JUDr. Pavol Kollár Pozri príspevok
    Ak predáte darovaný byt podľa toho ako to uvádzate, neplatíte daň z predaja bytu. Vychádzam z ustanovenia § 8 ods. 5 Zákona o daniach z príjmov č. 595/2003 Z.z.
    podľa ktorého písmena?
    Advokát pôsobiaci od roku 1991 najmä v oblasti obchodného, občianskeho, pracovného, medicínskeho a farmaceutického práva ako aj v iných oblastiach práva v SR. ...viac JUDr. Pavol Kollár
    je to podľa § 8 ods. 5 písm. b) zákona o daniach z príjmov (zákony treba vedieť čítať a vyložiť si ich obsah a zmysel )

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    JUDr. Pavol Kollár Pozri príspevok
    je to podľa § 8 ods. 5 písm. b) zákona o daniach z príjmov (zákony treba vedieť čítať a vyložiť si ich obsah a zmysel )
    prepáčte pán doktor, že som sa dovolila opýtať

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    - iba sa čudujem, že ste nezisťoval, či pri darovaní bytu matka už splňala podmienku oslobodenia podľa ZDP.....
    Advokát pôsobiaci od roku 1991 najmä v oblasti obchodného, občianskeho, pracovného, medicínskeho a farmaceutického práva ako aj v iných oblastiach práva v SR. ...viac JUDr. Pavol Kollár
    Mila123 Pozri príspevok
    prepáčte pán doktor, že som sa dovolila opýtať
    Zdá sa mi že ste sa Vás moja odpoveď nejak dotkla aj ke´d neviem prečo, ale každý sme nejaký
    Advokát pôsobiaci od roku 1991 najmä v oblasti obchodného, občianskeho, pracovného, medicínskeho a farmaceutického práva ako aj v iných oblastiach práva v SR. ...viac JUDr. Pavol Kollár
    Mila123 Pozri príspevok
    - iba sa čudujem, že ste nezisťoval, či pri darovaní bytu matka už splňala podmienku oslobodenia podľa ZDP.....
    otázka sa netýkala matky, ani som sa nad tým nezamýšlal

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.